Ozonator Texa AIR2 SAN | MOTOFAKTOR

Ozonator Texa AIR2 SAN

Oferta produktowa Texy została rozszerzona o ozonator przeznaczony na rynek automotive.

Najważniejsze innowacje wdrożone wraz z produktem AIR2 SAN to:

 

  • W pełni zautomatyzowany proces pracy – rozwiązanie Texa ma dostosowywać ilość ozonu do otoczenia w oparciu o wskazania czujników stężenia ozonu, temperatury i wilgotności powietrza. Dzięki temu operator ma uruchamiać AIR2 SAN tylko za pomocą zdalnego sterowania lub aplikacji i bez ustawiania dodatkowych parametrów zapewnia skuteczną dezynfekcję pojazdu.
  • Przekształcenie ozonu (O3) w tlen (O2) w końcowej fazie cyklu dezynfekcji – po przeprowadzeniu dezynfekcji, ozon bardzo często ulega rozkładowi przez zwykłą wentylację. Ta procedura wymaga czasu i może tworzyć ryzyko, że pojazd będzie używany przy stężeniach ozonu, które są wciąż zbyt wysokie, aby wykluczyć podrażnienie lub zatrucie. Natomiast AIR2 SAN, po zakończeniu dezynfekcji ma wykonywać cykl odwrotny, przekształcając resztkowy ozon w tlen i gwarantując natychmiastowe przywrócenie bezpiecznych warunków. Dopiero gdy stężenie ozonu powróci do naturalnego poziomu, zielona dioda na urządzeniu i aplikacja mają zasygnalizować zakończenie procesu dezynfekcji.
  • Filtr HEPA H13 – dodatkowym czynnikiem wpływającym na skuteczność oraz bezpieczeństwo procesu jest zastosowanie filtra HEPA H13, który ma zapobiegać przedostawaniu się pyłu do generatora ozonu. Takie rozwiązanie ma zapewniać dłuższą żywotność generatora, a co ważniejsze, eliminować ryzyko przypadkowego wytwarzania niebezpiecznego kwasu azotowego.
  • Aplikacja do zarządzania procesem oraz wydruk raportu z wykonanej usługi – dopełnieniem urządzenia AIR2 SAN jest bezpłatna aplikacja, dostępna na smartfony
    z systemem iOS oraz Android. Dzięki aplikacji można śledzić krok po kroku postęp przeprowadzanego ozonowania, sprawdzić listę wykonanych dezynfekcji i co ważne, wygenerować raport w postaci pliku PDF, który po wydrukowaniu może być poświadczeniem prawidłowo przeprowadzonego ozonowania pojazdu.
  • Integracja z AXONE Nemo – dla warsztatów samochodowych, które posiadają już urządzenie Axone Nemo z interfejsem Navigator, Texa zaprojektowała i opatentowała integrację z urządzeniem AIR2 SAN opartą na komunikacji Bluetooth. Zastosowanie diagnostyki, a zatem możliwości sterowania elektroniką samochodu, ma pozwalać w pojazdach z nowoczesnymi systemami klimatyzacji na aktywację takich elementów jak na przykład wentylator nadmuchu, nastawniki klap nadmuchu, klapa obiegu wewnętrznego itp. co umożliwia dezynfekcję również wewnętrznych kanałów wentylacyjnych.

 

Źródło: Texa

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).