Oświetlenie Hella w „nerce” BMW X6 | MOTOFAKTOR

Oświetlenie Hella w "nerce" BMW X6

Za sprawą technologii Hella charakterystyczna "nerka" BMW w modelu X6 może być teraz na życzenie klienta oświetlona.

Firma Hella opracowała podświetlaną osłonę chłodnicy dla nowego BMW X6, która jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowy wygląd pojazdu. „Nerka” nowego Sports Activity Coupé, typowa dla marki BMW, może być oświetlona zgodnie z preferencjami klienta końcowego podczas otwierania i zamykania pojazdu, a także podczas jazdy. Podświetlana osłona chłodnicy jest dostępna dla klientów jako opcja dodatkowa pod nazwą BMW „Iconic Glow” w trzeciej generacji BMW X6 dostępnej na rynku od listopada 2019 r.

Osłona chłodnicy BMW X6, zaakcentowana technologią oświetleniową Hella jest przyciągającym wzrok i unikalnym punktem sprzedażowym. Przede wszystkim pozwala nam to również spełnić wymagania klienta dotyczące indywidualizacji i zróżnicowania. Innowacyjne rozwiązania w zakresie oświetlenia karoserii odgrywają w tym kontekście znaczącą rolę, ponieważ przyczyniają się do nadania pojazdom niepowtarzalnego wyglądu.

członek zarządu Hella - dr Frank Huber

Hella zastosowała podświetlaną osłonę chłodnicy jako zintegrowaną koncepcję oświetlenia na dużą skalę, aby umieścić moduły świetlne w ograniczonej przestrzeni w płaskim i wąskim chromowanym pierścieniu. Jednocześnie oświetlenie musiało być zgodne z wymogami prawnymi, ponieważ miało być homologowane jako światło pozycyjne wraz z reflektorami.

 

W tym celu w wąskiej ramce z tworzywa sztucznego wykonanej w kształcie „nerki BMW” w górnej części umieszczono 14 diod LED. Świecą one w dół dzięki indywidualnie obliczanej optyce swobodnej i tym samym generują charakterystyczny efekt wodospadu. Światłowód LED jest zintegrowany w dolnej części ramy, aby zapewnić oświetlenie bocznej i dolnej części nerki.

 

Aby spełnić wymagania tej nerki „Iconic Glow”, Hella wdrożyła również nowe technologie produkcji. W ramach tego procesu po raz pierwszy zastosowano nową technologię łączenia, aby jak najlepiej zintegrować i połączyć poszczególne płytki LED. Oprócz podświetlanej osłony chłodnicy Hella dostarcza również tylne lampy zespolone i wewnętrzne do BMW X6 wraz z różnymi komponentami elektronicznymi, w tym inteligentnymi czujnikami akumulatora i przetwornikami napięcia.

 

Źródło: Hella

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).