Oświetlenie Hella „Digital Light SSL | HD” | MOTOFAKTOR

Oświetlenie Hella "Digital Light SSL | HD"

System oświetlenia"Digital Light SSL | HD" ma pomóc Helli w zwiększeniu bezpieczeństwa i wygody w ruchu drogowym.

Dzięki technologii oświetleniowej „Digital Light SSL | HD” można inteligentnie i indywidualnie sterować ponad 30 000 pikselami, zapewniając w ten sposób liczne nowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak optyczne oznaczenia linii. Ponadto producenci oryginalnego wyposażenia i klienci końcowi mogą korzystać z technologii SSL | HD do wdrożenia i skorzystania z dodatkowych opcji umożliwiających lepszą indywidualizację, takich jak animacje przychodzące i wychodzące z domu, a także funkcje komunikacyjne.

Technologia oświetlenia samochodowego nabiera coraz większego znaczenia. Stawiamy nowy kamień milowy w tym kierunku i wprowadzamy na rynek nową generację reflektorów dzięki naszemu cyfrowemu światłu SSL | HD. Celem tej najnowszej innowacji dla nas jest jak zawsze bezpośrednia korzyść dla klientów. Dzięki tym nowym funkcjom oświetlenia chcemy stworzyć optymalny widok na drogę, zwiększyć współczynnik bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jeszcze bardziej zwiększyć komfort zarówno kierowców, jak i pasażerów.

członek zarządu HELLA i odpowiedzialny za globalny biznes oświetleniowy - dr Frank Huber

System oświetleniowy wprowadza nowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo

Technologia oświetlenia SSL | HD nie tylko dodatkowo poprawia ustalone funkcje oświetleniowe, takie jak adaptacyjne, nieoślepiające światła drogowe, ale także zapewnia dodatkowe funkcje bezpieczeństwa oparte na świetle, na przykład w postaci optycznego asystenta pasa ruchu. Może to na przykład wskazywać optymalny pas, jaki należy pokonać podczas przejeżdżania przez roboty drogowe, a tym samym zapewnić kierowcy dodatkowe wsparcie w celu uzyskania bezpiecznego i stabilnego prowadzenia pojazdu. Inną możliwą funkcją zwiększającą bezpieczeństwo jest rzutowanie obszarów ochronnych dla rowerzystów lub pieszych.

„Digital Light SSL | HD” umożliwia także otwieranie perspektyw dla nowych modeli biznesowych. W tym kontekście Hella oferuje producentom oryginalnego wyposażenia opcję swobodnego programowania funkcji oświetleniowych lub opracowywania nowych modeli biznesowych na zasadzie opłaty za użytkowanie. Niektóre funkcje oświetlenia są zawsze przechowywane w pojeździe, ale są aktywowane tylko na żądanie, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami użytkownika, i mogą być na przykład kontrolowane i opłacane za pomocą urządzenia mobilnego.

"Digital Light SSL | HD" wejdzie do produkcji seryjnej w 2022 r

„Digital Light SSL | HD” to konsekwentny dalszy rozwój i miniaturyzacja istniejących matrycowych systemów LED. W połączeniu z powiększoną powierzchnią emitującą światło, w szczególności znacznie większa liczba pikseli stanowi podstawę wielu nowych funkcjonalności.

 

Ponad 30 000 punktów świetlnych jest generowanych przez źródła światła wielkości paznokcia. Technologia SSL | HD wymaga zatem mniejszej przestrzeni montażowej, ale zapewnia większą wydajność, a jednocześnie daje producentom pojazdów większą swobodę w indywidualnym projektowaniu pojazdów. Pierwsze zamówienie klienta europejskiego producenta premium na produkcję na dużą skalę zostało już złożone. Produkcja seryjna rozpocznie się w 2022 r.

 

Źródło: Hella

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).