Osram: zapasowe żarówki Original Minibox | MOTOFAKTOR

Osram: zapasowe żarówki Original Minibox

Firma Osram oferuje zapasowe żarówki samochodowe linii Original Minibox oraz ledowe lampy czołowe niezbędne podczas wymiany żarówek w trasie.

Do wyboru są 4 zestawy różniące się żarówkami głównymi – dostępne są odmiany z typami H4, H1, H7 oraz H1 i H7. Praktyczne pudełko bez trudu zmieści się do schowka czy kieszeni w drzwiach. W zestawach, poza żarówkami reflektorowymi znajdziemy także pomocnicze – P21W, PY21W, P21/5W, R5W i W5W. Są one oparte na żarówkach Original, czyli takich, jakie są montowane w połowie nowych samochodów na świecie. Zestawy uzupełniają także bezpieczniki.

 

Warto wiedzieć, że zestawy zapasowych żarówek są w niektórych krajach wymagane przez przepisy. Tak jest między innymi na Słowacji, we Francji czy w Słowenii. Oczywiście podczas podróży obowiązuje Konwencja Genewska, zgodnie z którą musimy w aucie mieć takie wyposażenie, jakie jest wymagane w kraju jego rejestracji. W przypadku Polski są to trójkąt ostrzegawczy i gaśnica.

Poza zapasowymi żarówkami warto wozić ze sobą latarkę, by wymiana przepalonego źródła światła po zmroku była łatwiejsza. Np. czołową LEDinspect Headlamp 300 czy LEDguardian Saver Light Plus, która poza podstawową funkcją ma także inne – młotek do szyb, nóż do pasów bezpieczeństwa i błyskowe światło ostrzegawcze, które zwiększy nasze bezpieczeństwo i pomoże dostrzec stojące np. na poboczu auto innym kierowcom. Dodatkowym plusem jest magnes, który pozwala zamocować latarkę do nadwozia. Dzięki takim latarkom możemy mieć wolne ręce podczas zmiany żarówki, co powinno znacząco skrócić czas takiej operacji.

Źródło: Osram

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).