OSRAM oferuje retrofity do klasyków | MOTOFAKTOR

OSRAM oferuje retrofity do klasyków

Do oferty retrofitów LED firma OSRAM wprowadziła nowość w postaci zamienników żarówek do klasycznych aut i motocykli. Otrzymały nazwę LEDriving HL Vintage. Obejmują one żarówki H1, H4 i H7.

Retrofity LEDriving HL Vintage firmy OSRAM zapewniają nawet do 300% jaśniejsze światło, co poprawia widoczność kierowcom aut klasycznych po zmroku. Dzięki zoptymalizowanemu rozpraszaniu światła, redukują także efekt olśnienia. Sprawdzą się w reflektorach samochodów ze starszymi instalacjami elektrycznymi. Ich kompaktowa konstrukcja pozwala na łatwe dopasowanie do większości samochodów z reflektorami halogenowymi. Dodatkowo, nowe retrofity HL Vintage umożliwiają kierowcom aut klasycznych korzystanie z zalet technologii LED – mniej zużycia energii, brak promieniowania UV oraz dłuższa trwałość.

Nowe ulepszenia oświetleniowe HL Vintage są dostępne w trzech wariantach, H1, H4 i H7. Emitują one ciepłe światło o temperaturze 2700 K, idealne dla klasycznych pojazdów. Posiadają światło o strumieniu 1200 lm (H1), 1100/1400 lm (H4) i 1600 lm (H7). Oświetlenie typu H4 jest kompatybilne z reflektorami przeznaczonymi do żarówek R2, popularnych w samochodach z lat 70. Oświetlenie LEDriving HL Vintage objęte jest też 4-letnią gwarancją producenta.

Retrofity LEDriving HL Vintage dodatkowo umieszczono w specjalnych, metalizowanych opakowaniach, nawiązujących do stylu baniek oleju z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Na puszce widnieje nadruk z kultowym modelem Mercedesa 190 SL z lat 1955-1963, a logo OSRAM jest zbliżone do tego używanego w latach 1922-1965, co dodaje dodatkowego uroku całemu zestawowi.

Obecnie lampy OSRAM LEDriving HL Vintage nie spełniają wymagań homologacji ECE, co oznacza, że nie są dopuszczone do użytku na drogach publicznych.

Źródło: OSRAM

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).