OSRAM LEDguardian – oświetlenie dla poprawy bezpieczeństwa | MOTOFAKTOR

OSRAM LEDguardian – oświetlenie dla poprawy bezpieczeństwa

OSRAM poleca swoje produkty linii LEDguardian na wakacyjne wyjazdy dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas sytuacji awaryjnych.

 

Warto zadbać o maksymalne bezpieczeństwo podczas podróży zaopatrując się w przydatne akcesoria. Gdy przydarzy się awaria można ją zasygnalizować innym kierowcom np. przy pomocy produktów serii OSRAM LEDguardian, które ostrzegą innych użytkowników drogi o potencjalnym niebezpieczeństwie, ułatwią także interwencję służbom drogowym.

 

OSRAM LEDguardian Road Flare Signal TA20
Lampa sygnalizacyjna OSRAM LEDguardian Road Flare Signal TA20, Fot. OSRAM

LEDguardian Road Flare Signal TA20 to najnowsza sygnalizacyjna lampa LED w portfolio marki OSRAM, która może pełnić rolę dodatkowego światła ostrzegawczego. Dzięki osiemnastu trwałym diodom o strumieniu świetlnym do 140 lm i bursztynowej barwie światła o temperaturze do 2000 K, kierowca może zarówno w dzień jak i w nocy zasygnalizować i dodatkowo zwrócić uwagę na niebezpieczną sytuację na drodze. Magnetyczna podstawa lampy pozwala zamocować ją np. na dachu pojazdu, skąd sygnał będzie dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu. Pomarańczowe światło ostrzegawcze 360° jest widoczne nawet z dużej odległości. Zgodnie z klasami ochrony IP 54 i IK 07 urządzenie jest odporne na wnikanie wody, kurzu i uderzenia oraz wytrzymuje siłę wiatru nawet do 210 N/m. Lampa LEDguardian Road Flare Signal TA20 została oficjalnie zatwierdzona przez niemieckie TÜV oraz KBA i może być wykorzystywana razem z trójkątem ostrzegawczym w przypadku awarii pojazdu na niemieckich drogach.

 

Oprócz wyżej wspomnianej lampy, w portfolio znajdują się także modele LEDguardian Road Flare, Truck Flare Signal TA19 oraz Road Flare Signal V16. Ta ostatnia ma średnicę 83 mm, a główną jej funkcją jest emitowanie migającego, pomarańczowego światła. Dzięki wbudowanym w podstawę lampy magnesom, można ją łatwo przymocować do samochodu. Urządzenie składa się z 12 diod świecących światłem o temperaturze barwowej 2000 K, o łącznym strumieniu świetlnym 140 lm i jest zasilane baterią 9V.

 

OSRAM LEDguardian Truck Flare Signal TA19
Lampa sygnalizacyjna OSRAM LEDguardian Truck Flare Signal TA19, Fot. OSRAM

LEDguardian Truck Flare Signal TA19 jest przeznaczona przede wszystkim dla kierowców pojazdów ciężarowych. Taką (lub podobną) lampę trzeba mieć w samochodzie o masie powyżej 3,5 tony podczas podróży przez Niemcy. Truck Flare spełnia wymagania niemieckiego prawa o ruchu drogowym (StVZO). Oznacza to m.in., że zapewnia ona nieprzerwane działanie pomarańczowego światła migającego przez co najmniej 16 godzin. Lampa powinna być umieszczona obok trójkąta ostrzegawczego. Oprócz trybu migania można włączyć pomarańczowe światło na stałe lub używać lampy Truck Flare jako latarki. Dzięki klasie ochrony IP54 lampa OSRAM LEDguardian TRUCK FLARE Signal TA19 jest odporna na wnikanie wody i kurzu.

 

OSRAM Saver Light Plus
Latarka OSRAM Saver Light Plus, Fot. OSRAM

W portfolio nie zabrakło także wielofunkcyjnej latarki Saver Light Plus, która poza podstawową funkcją ma także inne – młotek do szyb, nóż do pasów bezpieczeństwa i błyskowe światło ostrzegawcze, które zwiększy bezpieczeństwo i pomoże dostrzec stojące np. na poboczu auto innym kierowcom.

 

 

 

 

 

 

Źródło: OSRAM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).