Opony Yokohama Geolandar na wyposażeniu Subaru Crosstrek | MOTOFAKTOR

Opony Yokohama Geolandar na wyposażeniu Subaru Crosstrek

Yokohama Rubber dostarczy opony Geolandar G91 jako oryginalne wyposażenie (OE) do nowego Subaru Crosstrek, który trafi na rynek w 2023 roku.

 

Na początku Subaru Crosstrek będzie dostępne w Japonii, a następnie w USA i Europie. SUV będzie wyposażony w opony o rozmiarze 225/60R17 99H.

 

Geolandar G91 dostarczane do nowego Crosstreka, powstały z użyciem innowacji cyfrowych. W ich opracowaniu uczestniczyło laboratorium Yokohama HAICoLab*1, które użyło algorytmów genetycznych, by uzyskać bardzo cichą oponę. Specjalistyczny tuning pozwolił dopasować wzór bieżnika, profil i strukturę opony do charakterystyki pojazdu. Opony mają bardzo sztywny karkas, który ma wspierać stabilność i zwinność w kierowaniu modelem Crosstrek. Płaska konstrukcja boku przyczyniła się do obniżenia masy opony i kontroli oporu powietrza podczas jazdy, co z kolei umożliwiło osiągnięcie jeszcze niższego zużycia paliwa.

 

Geolandar to globalna sub-marka opon firmy Yokohama Rubber przeznaczona do samochodów typu SUV i pickupów. Firma przyspiesza rozwój tej linii opon, aby sprostać coraz bardziej zróżnicowanym potrzebom rynku SUV-ów.

 

Subaru Crosstrek łączy kompaktowe nadwozie z solidnym i sportowym wyglądem, a pełne osiągi SUV-a zawdzięcza symetrycznemu napędowi AWD. Jest autem dostosowanym do jazdy zarówno w mieście, jak i poza trasami.

 

Yokohama HAICoLab (Humans and AI ColLaborate) opracowało program rozwoju produktów oparty na sztucznej inteligencji. Wspiera on dokonywanie systemowych ulepszeń produktów oraz innowacje cyfrowe łączące ludzką inspirację i kreatywność z ogromnymi możliwościami przetwarzania danych przez sztuczną inteligencję.

 

Źródło: Yokohama

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).