Opony Yokohama ADVAN zwycięskie na Okayamie | MOTOFAKTOR

Opony Yokohama ADVAN zwycięskie na Okayamie

Samochód wyposażony w wyścigowe opony Yokohama ADVAN zajął 1. miejsce w klasie GT300 pierwszej rundy 2021 AUTOBACS SUPER GT.

W pierwszej rundzie SUPER GT 2021 (10 – 11 kwietnia) zwyciężył samochód klasy GT300 2020 z zespołu KONDO RACING Realize Nissan Automobile Technical College GT-R (kierowcy: Kiyoto Fujinami / Joao Paulo de Oliveira) jadący na oponach Yokohama ADVAN. Szybki pit stop tuż przed drugim wyjazdem na tor samochodu bezpieczeństwa umożliwił zespołowi utrzymanie prowadzenia po wznowieniu wyścigu. Joao Paulo de Oliveira prowadził auto pewnie i sprawnie utrzymując pozycję lidera aż do pojawienia się flagi w szachownicę. Tym samym zapewnił panującym mistrzom wspaniały początek nowego sezonu.

Opony serii ADVAN są wykorzystywane w wydarzeniach sportowych na całym świecie od ponad 40 lat. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w tym ogumieniu zapewniają przede wszystkim solidną przyczepność i trakcję, wysoką wytrzymałość oraz bezpieczeństwo jazdy. Wybór opon Yokohama jako kontrolnych do tak wielu wyścigów odzwierciedla zarówno osiągi opon, jak również poziom wsparcia technicznego i stabilną strukturę dostaw zapewnianą przez japoński koncern.

 

Yokohama Rubber traktuje udział w sportach motorowych jako kluczowy dla opracowania nowych technologii produkcji opon, które jeszcze bardziej wzmocnią pozycję marki ADVAN. W tym roku firma weźmie udział w wielu imprezach organizowanych na całym świecie. W SUPER GT 2021 Yokohama Rubber dostarcza opony do 19 maszyn startujących w klasie GT300, w tym do Realize Nissan Automobile Technical College GT-R z KONDO RACING, oraz do dwóch samochodów jeżdżących w klasie GT500.

 

Źródło: Yokohama

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).