Opony Pirelli w Mercedesie Klasy C kolejnej generacji | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli w Mercedesie Klasy C kolejnej generacji

person Adrian Januszkiewicz 22/11/2021

Do nowego Mercedesa klasy C można wybrać komfortowe opony Pirelli Cinturato P7, a dla lepszych osiągów i sportowych modeli - opony P Zero.

Podczas projektowania Cinturato P7 inżynierowie Pirelli skupili się na bezpieczeństwie na mokrej nawierzchni, a także na skróceniu drogi hamowania, wydłużeniu żywotności oraz zmniejszeniu hałasu generowanego przez opony. P Zero zostały opracowane dla modeli Mercedesa o wyższych osiągach i większych kołach: to opony, które wykorzystują bogate doświadczenie Pirelli w sportach motorowych i zapewniać mają wysoki poziom kontroli zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.

Cinturato P7: bezpieczeństwo, komfort i szacunek dla środowiska

Najnowsze opony Pirelli Cinturato P7 mają zapewniać doskonałe osiągi na suchej nawierzchni. Według zapewnień producenta, mają także lepsze parametry, niż poprzednie Cinturato P7 pod względem przyczepności na nawierzchni mokrej. Dotyczyć ma to szczególnie hamowania – z nowymi oponami droga hamowania z prędkości 100 km/h ma być do czterech metrów krótsza.

 

Innowacje wprowadzone przez inżynierów Pirelli poprawiać mają również komfort akustyczny, zmniejszając poziom hałasu w kabinie, a także komfort jazdy – opona ma lepiej tłumić nierówności drogi. Całkowita żywotność opon ma wzrastać o 6%, co oznacza, że opony nie muszą być tak często wymieniane. O wydajności nowej opony świadczy zmniejszenie oporu toczenia średnio o klasę (-12%), co ma pozwalać nie tylko ograniczyć zużycie paliwa w samochodzie aż o 4% (mierzone w cyklu WLTP), ale także korzystnie wpływać na emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Innowacyjne rozwiązania w oponach P7 nowej generacji rozpoczynają się od wzoru bieżnika, który dzięki wykorzystaniu „inteligencji mechanicznej” został wykonany z mieszanki krzemionki, specjalnych żywic zwiększających przyczepność oraz polimerów. Są to syntetyczne materiały elastyczne, które zostały chemicznie zmodyfikowane w celu poprawy ich interakcji z właściwą krzemionką. Ta nowa mieszanka, dzięki ulepszonemu rozkładowi samych cząstek krzemionki i poprawie interakcji między nimi sprawia, że opona może zmieniać swoje zachowanie w zależności od warunków jazdy i temperatury, co ma dawać kierowcy bardzo szerokie możliwości w zakresie osiągów.

P Zero: wysoka wydajność, bezpieczeństwo i sportowy duch

Model P Zero, zaprojektowany dla nowego Mercedesa-Benza klasy C, zapewniać ma doskonałe prowadzenie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, idealną równowagę, precyzyjną reakcję na ruchy kierownicą, skróconą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni oraz dobrą ochronę przed utratą przyczepności, tzw. aquaplaningiem. P Zero jest synonimem sportowych osiągów, ponieważ ten model charakteryzuje się zaawansowaną technologią opracowaną w wyniku wieloletniego doświadczenia Pirelli w sportach motorowych. Opony P Zero wybierane są przez ponad 50% światowego rynku premium, co oznacza, że ponad połowa najbardziej pożądanych samochodów na świecie opuszcza swoje fabryki na oponach Pirelli.

Szeroki wybór opon

Istnieje już ponad 770 modeli opon Pirelli, co pokazuje jak ścisła jest współpraca techniczna pomiędzy obiema firmami, w ramach której kolejnym rozdziałem jest nowy Mercedes-Benz klasy C. Samochód – dostępny zarówno z napędem na tylne, jak i na cztery koła – korzysta z opracowanej na zamówienie wersji Cinturato P7, wprowadzonej na rynek w zeszłym roku, oraz P Zero powstałej zgodnie z filozofią Pirelli „Perfect Fit”. Opony te są zaprojektowane tak, aby idealnie integrowały się z systemami samochodu dzięki doskonałej równowadze między sztywnością konstrukcji, a wzorem bieżnika pod różnymi obciążeniami, co zapewnia zarówno bezpieczeństwo jak i osiągi.

 

Na sezon zimowy dostępna jest Pirelli Winter Sottozero 3: opona z najwyższej półki na rynku premium, która ma zapewniać wysokie osiągi podczas jazdy w zimowych warunkach. W wybranych rozmiarach opona P Zero jest dostępna z technologią PNCS, która redukuje hałas wewnątrz samochodu, powstający w wyniku interakcji pomiędzy nawierzchnią drogi, a oponą.

 

Opony Cinturato P7 do nowego Mercedesa-Benza klasy C będą również dostępne z opcją SelfSupporting Run Flat niwelującą skutki uszkodzeń. System ten gwarantuje bezpieczeństwo bez uszczerbku dla przyjemności z jazdy, utrzymując samochód w stabilnej pozycji nawet w razie przebicia opony. Dzięki temu auto może bezpiecznie przejechać do 80 kilometrów z maksymalną prędkością 80 km/h.

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).