Opony Pirelli P Zero Trofeo R w McLarenie 765LT | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli P Zero Trofeo R w McLarenie 765LT

Pirelli zostało wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego modelu McLarena - 765LT. Mają mu one zapewnić najwyższe osiągi na torze.

Opony P Zero Trofeo R zostały wybrane jako punkt wyjścia do nowego projektu dedykowanych opon. Są to charakteryzujące się najwyższymi osiągami na torze, najbardziej bezkompromisowe opony marki Pirelli, ze wszystkich posiadających homologację drogową. Podczas wspólnych prac działów badań i rozwoju firm Pirelli i McLaren opony Trofeo R zostały udoskonalone tak, by spełnić wymagania najnowszego modelu samochodu w zakresie wybranych osiągów. Dla kierowców, którzy są mniej skłonni do jazdy torowej, dostępne są również flagowe drogowe opony Pirelli P Zero.

Szybkie okrążenia i bezkompromisowe bezpieczeństwo

Nowy McLaren 765LT zapewnia sportowe osiągi za sprawą silnika o mocy 765 KM, który generuje 800 Nm momentu obrotowego, a także wyjątkowego pakietu aerodynamicznego, który zapewnia dodatkowy docisk „szytym na miarę” oponom P Zero Trofeo R. W celu sprostania wymaganiom stawianym ogumieniu przez McLarena 765LT, inżynierowie Pirelli pracowali nad osnową i profilem opon, zwiększając powierzchnię styku, aby uzyskać większą przyczepność mechaniczną i poprawić trakcję, w szczególności na suchym asfalcie.

 

Kolejnym fundamentalnym elementem w dedykowanych McLarenowi oponach jest wzór bieżnika. Konstrukcja jego rzeźby została zaprojektowana tak, by zapewnić najlepszą możliwą przyczepność do drogi zarówno na szybkich prostych, jak i w zakrętach, skracając przy tym drogę hamowania i maksymalizując przyczepność boczną. Te podwyższone osiągi opon, w połączeniu z innowacjami samego nowego modelu 765LT, pozwalać mają autu poruszać się po torze szybciej niż jakikolwiek inny samochód kiedykolwiek wyprodukowany w fabryce w Woking.

Współpraca Pirelli z McLarenem

Nowa opona P Zero Trofeo R stworzona dla modelu 765LT to najnowszy owoc wieloletniej współpracy między Pirelli i McLarenem, czerpiącej z obszernych doświadczeń zdobytych w sportach motorowych przez obie firmy. Każdy samochód opuszczający zakłady produkcyjne McLarena jest wyposażany w dedykowane opony Pirelli, dostosowane do tego konkretnego modelu i wyróżniające się charakterystycznym oznaczeniem „MC” na ścianie bocznej. Niektóre z tych opon są dodatkowo wyposażone w takie technologie Pirelli, jak np. PNCS – Pirelli Noise Canceling System, który ma gwarantować maksymalny komfort akustyczny wewnątrz kabiny samochodu.

Źródło: Pirelli

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).