Opony Pirelli P Zero Elect fabrycznie w BMW iX | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli P Zero Elect fabrycznie w BMW iX

person Adrian Januszkiewicz 28/04/2022

Pirelli dostarcza opony P Zero Elect jako oryginalne wyposażenie nowego BMW iX, zarówno dla mocniejszej wersji xDrive50, jak i usportowionego modelu M60.

 

Opony P Zero Elect są dostępne dla wersji BMW iX xDrive50 w rozmiarach 255/50R21 109Y XL i 275/40R22 107Y XL, przy czym drugi z tych rozmiarów dedykowany jest również usportowionej wersji M60 niemieckiego SUV-a. Modele tych opon oznaczono gwiazdką na bocznym profilu, co oznacza, że zostały opracowane specjalnie dla BMW zgodnie z filozofią Pirelli „Perfect fit”, która obejmuje również 22-calowe opony dla BMW iX o większej przyczepności niż pozostałe dwa rozmiary. Opona ta oznaczana jest dodatkowo literą „I”, która jest wyznacznikiem maksymalnych osiągów.

 

Obecność Pirelli jako dostawcy oryginalnego wyposażenia do najnowszej generacji pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in cały czas rośnie, co przekłada się na liczbę dostępnych homologacji obejmujących opony oznaczone sygnaturą pakietu technologicznego Elect. Opony, takie jak P Zero opracowane dla bawarskiego w pełni elektrycznego flagowca, według zapewnień producenta, wyróżniają się komfortem jazdy, bezpieczeństwem, ograniczonym hałasem drogowym, a także natychmiastową przyczepnością oraz wydłużonym zasięgiem. Pirelli intensywnie pracowało nad rozwojem produktu dedykowanego modelowi BMW iX.

Opony zwiększające zasięg baterii

Przy pracach projektowych nad Pirelli P Zero Elect dla BMW iX skupiono się na parametrze niskiego oporu toczenia, aby po naładowaniu samochód był w stanie przejechać większy dystans. Potwierdza to ocena „A” na europejskiej etykiecie opon.

 

Specjalnie opracowany profil opony ma również wpływ na zasięg, dzięki lepszej aerodynamice w porównaniu ze standardowymi P Zero. Profil zewnętrzny opony został zmodyfikowany w taki sposób, by stanowił jedność z obrysem bocznym samochodu, zmniejszając opór powietrza i jednocześnie poprawiając ogólną wydajność napędu. Zachowano przy tym funkcjonalność ochrony rantu felg. Opony wyróżniają się „wtopionym” napisem w ścianę boczną.

Cisza i komfort

Dużo uwagi poświęcono na zapewnienie maksymalnego komfortu kierowców BMW iX. Dedykowane opony Pirelli P Zero Elect wyposażono w technologię PNCS (Pirelli Noise Canceling System), która redukuje hałas drogowy. Technologia PNCS składa się ze specjalnego materiału dźwiękochłonnego umieszczonego wewnątrz opony, który tłumi drgania akustyczne. Bez niego dźwięki z nawierzchni byłyby przenoszone do wnętrza samochodu. Konstrukcja samej opony została również zoptymalizowana, aby poradzić sobie ze znaczną masą tego w 100% elektrycznego pojazdu, zapewniając optymalny poziom bezpieczeństwa jazdy w każdych warunkach drogowych.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).