Opony Pirelli fabrycznie w Fordzie Mustangu Mach-E GT Performance | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli fabrycznie w Fordzie Mustangu Mach-E GT Performance

person Adrian Januszkiewicz 11/01/2022

Opony Pirelli dołączają do fabrycznego wyposażenia nowej edycji elektrycznego Forda Mustanga Mach-E GT Performance 2021.

Dzięki know-how firmy Pirelli zgromadzonemu wprost ze świata sportów motorowych, nowa współpraca techniczna dwóch firm zaowocowała powstaniem charakterystycznej opony Pirelli P Zero. Dołączyła ona do rodziny opon Ultra High Performance, zapewniających równowagę pomiędzy sterownością a komfortem, przy jednoczesnym zachowaniu sportowego charakteru właściwego Mustangowi.

P Zero z myślą o mocy elektrycznej

Opony wyprodukowane dla Mustanga Mach-E GT Performance dostępne są w rozmiarze 245/45R20 103Y XL. Oznaczenie „Elect”, jakie posiadają na ścianie bocznej, wskazuje opony Pirelli dedykowane pojazdom elektrycznym i hybrydowym, których wydajność jest w dużym stopniu zależna od opon. Dzięki specyfikacjom technicznym zastosowanej mieszanki i struktury wewnętrznej, opony Pirelli z oznaczeniem „Elect” oferować mają wiele korzyści: niski opór toczenia zwiększający zasięg jazdy, redukcję poziomu hałasu doskonale wpływającą na komfort prowadzenia, natychmiastową przyczepność przy wysokim momencie obrotowym generowanym przez silniki elektryczne oraz odpowiednią strukturę, przenoszącą ciężar pojazdu o napędzie elektrycznym.

 

Oryginalne opony nowego bezemisyjnego sportowego SUV-a Forda, stworzone według filozofii „idealnego dopasowania” firmy Pirelli, pozwalać mają kierowcy w pełni cieszyć się wydajnością maszyny z napędem AWD, wyposażonej w dwa silniki elektryczne – jeden z przodu, drugi z tyłu pojazdu. Opony zaprojektowane zostały z myślą o zwiększeniu wydajności i sprostaniu najtrudniejszym warunkom jazdy zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Efekt ten gwarantuje idealne dopasowanie pojazdu i opon. Samochód w sposób niezależny rozdziela moment obrotowy z silników na każdą oś, co zapewnia bardziej reaktywne przyspieszenie oraz bardziej precyzyjne prowadzenie, w porównaniu ze standardowym napędem na tylne koła. Inżynierowie firmy Pirelli stworzyli opony P Zero dla Mach-E GT Performance, mając na uwadze zarówno wydajność, jak i najwyższe standardy sterowności i komfortu.

 

Źródło: Pirelli

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).