Opony Pirelli Elect do EV i hybryd plug-in | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli Elect do EV i hybryd plug-in

Pirelli wraz z wiodącymi producentami samochodów opracowała opony z technologią Elect przeznaczone do aut elektrycznych i hybryd plug-in.

Nowe opony Pirelli wyróżnia oznaczenie „ELECT” umieszczone na ich boku. Po raz pierwszy zostało ono zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku, by dziś być już dostępne jako oryginalne wyposażenie najnowocześniejszych samochodów poruszających się po drogach.

Opona P Zero z technologią Elect do Porsche Taycana

Inżynierowie Pirelli opracowali specjalną oponę P Zero z technologią Elect dla Porsche Taycana, która ma pozwalać w pełni wykorzystać niezwykłe osiągi tego samochodu. Opona została opracowana zgodnie z filozofią Pirelli „perfect fit” (ogumienia zaprojektowanego specjalnie do samochodu, w którym jest montowane), co zaskutkowało mieszanką, konstrukcją i wzorem bieżnika stworzonymi specjalnie z myślą o modelu Taycan.

 

Zapewniać ma ona niski opór toczenia, aby zmaksymalizować zasięg samochodu oraz zredukować hałas drogowy i zwiększyć komfort w kabinie. Przy imponującej mocy i natychmiastowo dostępnym momencie obrotowym w modelu Taycan, konieczne było także zapewnienie maksymalnej przyczepności w celu zwiększenia jego właściwości jezdnych.

Pirelli Elect na warunki zimowe

Na nadchodzacy sezon zimowy, Pirelli stworzyło specjalne wersje Elect opon Winter Sottozero 3, Scorpion Winter i P Zero Winter.

 

Opony zimowe polecane są do samochodów elektrycznych i hybrydowych pokonujących spore odległości w warunkach zimowych oraz, gdy ich kierowcy wymagają jak najlepszych osiągów nawet w najtrudniejszych warunkach. Gdy jesień przechodzi w zimę, a temperatura spada poniżej siedmiu stopni Celsjusza, opony letnie nie są już w stanie osiągać najlepszych wyników, dlatego wymagający kierowcy preferują opony zimowe.

 

Dzięki bardziej miękkiej mieszance, która działa dobrze nawet przy temperaturach spadających poniżej zera i przy ograniczonej przyczepności nawierzchni, opony zimowe zapewniają doskonałe trzymanie się drogi, trakcję i pewne hamowanie. Jest to szczególnie trudne w przypadku samochodów elektrycznych, które wymagają specjalnie zaprojektowanych opon, które muszą dopasować się do wyjątkowej charakterystyki „elektryków”.

 

Źródło: Pirelli

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).