Opony na zimę 2020/2021 od ITR CEE | MOTOFAKTOR

Opony na zimę 2020/2021 od ITR CEE

Firma ITR CEE przedstawiła nowe opony zimowe i całoroczne marek Yokohama, Achilles, Prestivo, Strial, na sezon 2020/2021.

Opony zimowe

Yokohama BluEarth*Winter V905

 

Do jazdy w każdych zimowych warunkach pogodowych w Europie Yokohama proponuje uniwersalny model przeznaczony do średnich i dużych aut osobowych, w tym SUV-ów – BluEarth*Winter V905. Wykorzystane w mieszance gumy składniki BluEarth zapewniać mają oponie elastyczność zwiększając powierzchnię styku z nawierzchnią. Dzięki ulepszonej konstrukcji i zmaksymalizowanemu efektowi krawędziowania Yokohama BluEarth*Winter V905 ma gwarantować stabilne prowadzenie podczas jazdy po ośnieżonej drodze.

 

Ulepszona mieszanka warstwy pod bieżnikiem zwiększyła sztywność opony i ograniczyła straty energii, co ma pozwalać ograniczyć spalanie w trakcie zimowych podróży. Agresywna rzeźba kierunkowego bieżnika V905 o nowoczesnym wzorze ma „wgryzać się” w nawierzchnię, a duża liczba głębokich i szerokich rowków skośnych zapewniać bardzo dobrą trakcję na śniegu podczas manewrów, takich jak skręcanie czy wychodzenie z poślizgu. Efektem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych ma być także doskonały drenaż. Gęsta sieć lameli – nacięć klocków bieżnika, ma skutecznie odprowadzać wodę i pośniegowe błoto spod kół. Dodatkowo, opona ma zapewniać bezpieczeństwo dzięki skróconej drodze hamowania.

 

Charakterystyka

 

 • Szerokie rowki skośne i rowki pionowe o różnych kątach
 • Nowa mieszanka mikrokrzemionki i olejku pomarańczowego
 • Nowa mieszanka pod bieżnikiem opony ograniczająca straty energii

 

Zalety wg producenta

 

 • Bardzo dobra przyczepność na śniegu
 • Oszczędzanie paliwa dzięki niskim oporom toczenia
 • Doskonały drenaż na mokrej i ośnieżonej nawierzchni
 • Pewność prowadzenia nawet przy dużych prędkościach

 

Yokohama W.drive V903

 

Opona zaprojektowana specjalnie dla małych samochodów osobowych. Charakteryzuje się trójwymiarową, kierunkową rzeźbą bieżnika oraz wielowarstwowymi rowkami wzdłużnymi, mającymi zapewniać stabilność i większą powierzchnię styku. Znajdujące się na trójwymiarowym bloku mikrorowki mają dawać kontrolę nierównomiernego zużycia dzięki rozproszeniu naprężeń i ciepła.

 

Główne, proste rowki o zygzakowym kształcie, mają skutecznie odprowadzać wodę i zalegające błoto pośniegowe, zapewniając zwiększoną ochronę przed aquaplaningiem. Model ten odznacza się wysoką przyczepnością na mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Opona dostępna w rozmiarach: od 155/80R13 do 185/65R15.

 

Charakterystyka

 

 • Trójwymiarowe bloki z technologią „rowka w rowku“
 • Główne rowki obwodowe w kształcie zygzaka
 • Cząsteczki polimeru obudowane krzemionką
 • Mieszanka bogata w mikrokrzemionkę
 • Stabilna i lekka konstrukcja
 • Wielowarstwowe lamelki

 

Zalety wg producenta

 

 • Doskonałe czucie pojazdu na mokrej i ośnieżonej nawierzchni
 • Znakomita stabilność podczas jazdy z dużą prędkością
 • Niskie zużycie paliwa dzięki niskim oporom toczenia

 

Yokohama WY01

 

Opona przeznaczona do samochodów dostawczych. To pierwsza zimowa opona, w której zastosowano wybrane elementy technologii BluEarth. Dzięki połączeniu dużego kierunkowego bieżnika, wzmocnionej konstrukcji wewnętrznej WY01 ma osiągać doskonałe wyniki na zaśnieżonych i oblodzonych drogach, zapewniać optymalne prowadzenie i dobrą przyczepność również na mokrej nawierzchni, występującej w warunkach zimowych.

 

Opona otrzymała najwyższą ocenę w hamowaniu na mokrym podłożu (Wet Grip) – klasę A. Zastosowane elementy technologii BluEarth zwiększać mają bezpieczeństwo kierowcy i gwarantować niższe koszty użytkowania dzięki doskonałej trwałości. Dostępna w rozmiarach: od 195/70R15C do 205/60R16C.

Opony całoroczne

Yokohama BluEarth-4S AW21

 

Całoroczna opona japońskiej marki przeznaczona jest dla samochodów osobowych, SUV-ów i CUV-ów. Dzięki optymalnej konstrukcji i udoskonalonym materiałom z zastosowaniem olejku ze skórek pomarańczy oferować ma bardzo dobrą wydajność paliwową i ponadprzeciętną przyczepność na mokrej nawierzchni. Nowa mieszanka gumy oraz solidna budowa bieżnika gwarantować mają szeroką powierzchnię styku opony z podłożem, dając pewność prowadzenia niezależnie od pory roku.

 

Charakterystyczny szeroki i płaski bieżnik z mocnymi blokami na barku zapewniać ma długi przebieg, doskonałe osiągi na suchej nawierzchni i komfort jazdy z dużą prędkością. Za bezpieczeństwo w trudniejszych, deszczowych i zimowych warunkach odpowiadać ma układ rowków w kształcie litery V i szereg wąskich nacięć umożliwiających skuteczne odprowadzenie błota pośniegowego i wody spod kół oraz „wgryzanie” się w ośnieżoną i oblodzoną nawierzchnię. BluEarth-4S AW21 posiada znak 3PMSF. Doskonałe parametry opony potwierdza prestiżowy certyfikat TÜV SÜD.

 

Charakterystyka

 

 • Układ rowków o kształcie V, idealny do odprowadzania śniegu i wody
 • Mieszanka krzemionki o zamkniętych połączeniach
 • Płaski i szeroki profil bieżnika

 

Zalety wg producenta

 

 • Wyjątkowo długi przebieg
 • Doskonałe osiągi przez cały rok
 • Ponadprzeciętna przyczepność na śniegu i lodzie

 

Yokohama Geolandar A/T G015

 

Geolandar A/T G015 opracowana została na potrzeby większych i cięższych pojazdów typu SUV, pick-up i 4×4. Ta wszechstronna opona typu all-terrain zapewniać ma wysokie osiągi w każdych warunkach drogowych. Posiada oznaczenia 3PMSF oraz M+S. Gwarantować ma doskonałą przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni – suchej, mokrej czy ośnieżonej. Wzór bieżnika z lamelami 3D i optymalnym rozłożeniem rowków obwodowych, w znacznym stopniu ma poprawiać trakcję i zwiększać odporność na zużycie. Oponę cechuje wysoka wytrzymałość – zastosowana w konstrukcji pełna powłoka nylonowa, zapobiegać ma uszkodzeniom, takim jak przecięcia czy ukruszenia. Optymalna szerokość opony odpowiadać ma za dłuższy przebieg i wyższe osiągi podczas jazdy z dużą prędkością.

 

Geolandar A/T G015 została wyprodukowana z wykorzystaniem elementów innowacyjnej technologii BluEarth, a jednym ze składników jej mieszanki jest olejek pomarańczowy, który zapewniać ma lepszą przyczepność zwiększając elastyczność gumy i powierzchnię styku z nawierzchnią. Nawet przy dynamicznej jeździe w deszczu i śniegu, na zakrętach i trudnych drogach Geolandar A/T G015 doskonale poradzi sobie z hamowaniem.

 

Specjalne rozwiązania zabezpieczać mają przed aquaplaningiem. Solidne bloki barkowe i cztery rowki wzdłużne – odpowiedzialne za dobry drenaż i odprowadzenie wody spod kół – chronić maą przed poślizgiem na mokrej nawierzchni. Pięciostopniowy bieżnik redukuje poziom hałasu zewnętrznego zwiększając komfort kierowcy i pasażerów. Dodatkowym atutem jest oryginalny design bieżnika i ścian bocznych. Geolandar A/T G015 dostępna jest w rozmiarach od LT235/85R16 120R do 31X10.50R15 109S.

 

Achilles Four Seasons

 

Achilles Four Seasons to całoroczna opona z segmentu ekonomicznego charakteryzująca się sportowym zacięciem i przyczepnością w każdych warunkach pogodowych. Zespół R&D Achillesa opracował nowy wzór bieżnika, z licznymi rowkami odpowiadającymi za przyczepność na mokrej nawierzchni, oraz dodatkowymi nacięciami dzielącymi klocki bieżnika, mającymi gwarantować przyczepność na śniegu. Kierunkowy bieżnik skutecznie ma odprowadzać wodę i błoto, a wyjątkowo sztywne klocki środkowe gwarantować panowanie nad pojazdem w każdych warunkach. Zastosowana mieszanka gumy ma zapewniać równowagę między przyczepnością, ścieraniem i oporami toczenia. Opona Achilles Four Seasons może być użytkowana w warunkach zimowych – posiada homologację zimową potwierdzoną oznaczeniem 3PMSF.

 

Strial All Season

 

Całoroczna opona do samochodów osobowych z homologacją zimową potwierdzoną oznaczeniem 3PMSF. Tegoroczna nowość francuskiej marki została zaprojektowana tak, aby przy optymalnym koszcie, dobrych osiągach i interesującym wyglądzie, zapewnić kierowcy bezpieczeństwo. Jej konstrukcja jest dostosowana do optymalnego zachowania w każdych warunkach pogodowych, na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

 

Zrównoważone osiągi opony zapewniać mają kierowcy jednakowe właściwości jezdne i pełne bezpieczeństwo przez cały rok. W oponie zastosowano nową mieszankę krzemionki, która ma odpowiadać za optymalne hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni oraz niskie opory toczenia optymalizujące zużycia paliwa. Strial All Season może się pochwalić także nowoczesnym bieżnikiem o wzorze „rybiej ości”, który nadaje jej wyjątkowy wygląd.

 

Opona jest dostępna w rozmiarach od 13 do 18 cali, z indeksami prędkości: T, H, V i W.

 

Ogumienie marki Strial wytwarzane jest w Serbii. Dystrybutorem w Polsce jest ITR CEE.

 

Prestivo PV-AS1

 

Markę Prestivo i jej nową całoroczną oponę z homologacja zimową PV-AS1 można zaliczyć do segmentu środkowego. Indonezyjscy inżynierowie wyposażyli oponę w mieszankę mającą zapewniać niskie opory toczenia i wydajność przez cały rok. Ponadto kierunkowy wzór bieżnika miał przełożyć się na dobre parametry hamowania w każdych warunkach pogodowych. Na uwagę zasługuje również indeks prędkości H, pozwalający na wysokie osiągi.

 

Źródło: ITR CEE

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).