Opony letnie Ultrac w ofercie Vredestein | MOTOFAKTOR

Opony letnie Ultrac w ofercie Vredestein

Vredestein wprowadza na rynek nową gamę opon letnich Ultrac.

Nowe opony Ultrac zostały opracowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie w globalnym centrum badawczo-rozwojowym Apollo Tyres w Enschede w Holandii. Dostępne są w rozmiarach od 15 do 18 cali, dzięki czemu doskonale nadają się do wielu modeli samochodów rodzinnych i kompaktowych.

 

Oprócz stylistki marki Vredestein opony Ultrac charakteryzują się również wysokimi właściwościami jezdnymi i dobrym zachowaniem na zakrętach nawet przy dużych prędkościach — zapewniają, jak podaje producent, lepsze o 15% osiągi na suchych i mokrych nawierzchniach w porównaniu z poprzednim modelem. Jest to wynikiem wzmocnionego żłobienia z bardziej kwadratową powierzchnią styku oraz sztywniejszej rzeźbie bieżnika i jego środkowej części z parabolicznymi rowkami bocznymi. Rozwiązania te zapewniać mają lepszą reakcję i precyzję układu kierowniczego, zwiększając bezpieczeństwo i dynamikę jazdy. Dodatkowo zmniejszony o 5% opór toczenia opony przekładać ma się na niższe zużycie paliwa oraz obniżoną emisję CO2.

 

Zespół badawczo-rozwojowy firmy Vredestein wykorzystał nowej generacji rozwiązania technologiczne w zakresie bieżnika, aby uzyskać lepszą o 10% w porównaniu z poprzednim modelem skuteczność hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Efekt ten uzyskano w nowej oponie Ultrac dzięki zwiększeniu o 50% zawartości wyjątkowej mieszanki krzemionki i żywic, które, w połączeniu z wielofunkcyjnymi polimerami, zapewniać mają lepszą przyczepność.

 

Komfort był dla Vredestein kwestią priorytetową. Firma obrała sobie za cel zoptymalizowanie wrażeń podczas jazdy. Zmniejszona wysokość w punkcie szczytowym, zoptymalizowana budowa ściany bocznej i większa strefa elastyczna zapewniają skuteczniejszą amortyzację wstrząsów i obniżają poziom hałasu podczas jazdy. Ponadto rozłożenie bieżnika zostało zoptymalizowane dla różnych średnic opony, aby zapewnić większy komfort akustyczny.

Zupełnie nowy model Ultrac został stworzony w oparciu o ponad dwie dekady rozwoju i stanowi znaczny krok naprzód pod względem właściwości jezdnych, komfortu i redukcji poziomu hałasu w segmencie opon letnich. Nasi inżynierowie ds. badań i rozwoju osiągnęli nowy poziom wydajności przy minimalnym oporze toczenia, dzięki czemu możemy dostarczyć na rynek oponę, która charakteryzuje się najwyższymi w swojej klasie osiągami, niezrównanym poziomem komfortu i wyjątkową stylistyką.

dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na rynek europejski - Yves Pouliquen

 

Vredestein wierzy, że nowa oferta wzmocni pozycję marki na rynkach kluczowych, a jednocześnie przyczyni się do zwiększenia prestiżu jako marki premium.

 

Źródło: Vredestein

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).