Opony Hankook w elektrycznym SUV-ie Škoda Enyaq iV | MOTOFAKTOR

Opony Hankook w elektrycznym SUV-ie Škoda Enyaq iV

person Redakcja 23/11/2022

Hankook Tire kontynuuje rozszerzanie swojej oferty oryginalnego wyposażenia dla pojazdów elektrycznych (EV), montując swoje opony w modelu Škoda Enyaq iV.

 

 

Škoda Enyaq iV będzie wyposażona w opony Ventus S1 evo 3 ev opracowane specjalnie dla samochodów elektrycznych, podobnie jak siostrzany model z tej samej grupy, Volkswagen ID.4. W zależności od wariantu modelowego pierwszego elektrycznego SUV-a marki Škoda dostępne są rozmiary od 18 do 20 cali.

 

Hankook i Škoda już w przeszłości ściśle ze sobą współpracowały. Tym bardziej cieszymy się, mogąc teraz kontynuować naszą wieloletnią i pełną zaufania współpracę nad pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em tej marki – mówi Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe – Opona Ventus S1 evo 3 ev, perfekcyjnie dostosowana do potrzeb pojazdów elektrycznych, w połączeniu z nowym modelem Skody wnosi istotny wkład w zrównoważoną mobilność.

 

Ventus S1 evo 3 ev łączy w sobie niskie opory toczenia i wysoką nośność. Wyposażona w opony premium Hankook, dynamicznie stylizowana Škoda Enyaq iV spełnia wszystkie wymagania, aby efektywnie wykorzystywać energię akumulatora i tym samym zapewniać jak największy zasięg, co wciąż stanowi jedno z najważniejszych kryteriów dla pojazdów elektrycznych.

 

Jednocześnie opona Hankook Ventus S1 evo 3 ev jest dopasowana do nowego elektrycznego SUV-a Škody w najdrobniejszych szczegółach, aby pewnie harmonizować się z wynikającą z koncepcji większą masą pojazdu we wszystkich sytuacjach drogowych. Hankook wyposażył specjalnie zaprojektowaną oponę do samochodów elektrycznych w dwuwarstwową osnowę wykonaną z wysokowydajnych włókien. Oferuje ona bardzo wysoką stabilność i ma zapewniać niską masę własną w stosunku do swoich rozmiarów.

 

Kolejną cechą opony Ventus S1 evo 3 ev jest specjalna mieszanka bieżnika. Dobrze radzi sobie ona z typowymi dla pojazdów elektrycznych bardzo wysokimi momentami obrotowymi, zapewniając wysoką przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Opory toczenia przez cały czas pozostają na niskim poziomie. Cechą szczególną opon w rozmiarze 20 cali ze ścianą boczną o zmniejszonej wysokości jest dodatkowe wzmocnienie na bazie stali w obszarze stopki, które przyczynia się do jeszcze większej sztywności ściany bocznej. Oprócz precyzyjnego dopasowania opony do felgi zapewnia to wyjątkowo sportową, bezpośrednią reakcję układu kierowniczego.

Przegląd rozmiarów opon Hankook dla pojazdu Škoda Enyaq iV

Źródło: Hankook

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).