Opony Hankook UHP dla Porsche Cayenne | MOTOFAKTOR

Opony Hankook UHP dla Porsche Cayenne

person Adrian Januszkiewicz 8/10/2019

Hankook od czerwca wyposaża Porsche Cayenne w swoje flagowe opony UHP, czyli Ventus S1 evo 3 SUV.

Opony Ventus S1 evo 3 SUV zostały dopasowane do nowego modelu SUV-a producenta samochodów sportowych ze Stuttgartu, w pełni spełniając wysokie wymagania stawiane temu segmentowi.

Porsche to wyjątkowo mocne samochody sportowe o jednocześnie wysokiej wartości użytkowej, co jednak sprawia, że dopasowanie do nich odpowiednich opon nie jest rzeczą prostą. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z możliwości dostarczania opon na pierwsze wyposażenie tego auta, gdyż w sposób imponujący demonstruje ono możliwości naszych produktów. Han-Jun Kim prezes Hankook Tire Europe

 

Nowa opona o ultra wysokich osiągach, oparta na technologii przetestowanej przez DTM, ma zapewniać wysoką precyzję kierowania i bardziej sportowe prowadzenie. Opony mieszane: z przodu w rozmiarach 285/40 ZR 21 (109Y) XL i 315/35 ZR 21 (111Y) XL z tyłu przygotowano specjalnie z myślą o sportowych SUV-ach, by zapewnić im szczególne parametry jezdne.

Ze względu na obciążenie pojazdu, w połączeniu z jego sportowymi właściwościami jezdnymi, niskim oporem toczenia i wysoką ładownością, stworzenie opon do Porsche Cayenne było bardzo trudne. Nowe opony Ventus S1 evo 3 SUV bardzo dobrze spełniają te wymagania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Dipl.-Ing. Klaus Krause kierownik Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju w firmie Hankook

 

Nowy bieżnik Hankooka, prócz sportowej jazdy, oferuje również szereg nowych funkcji, które mają optymalizować właściwości środowiskowe (opór toczenia i trwałość). Ventus S1 evo 3 SUV korzysta w mieszance gumowej bieżnika z innowacyjnych materiałów nowej generacji opartych o naturalne żywice wysokiej wydajności. Ma to zwiększać nie tylko przyczepność w szczytowej fazie mocy generowanej przez pojazd, ale również utrzymywać przyczepność nawet w znacznie szerszym zakresie temperatur, co oznacza bardzo szeroki zakres graniczny. Prócz tego specjalne materiały nylonowe zastosowane w tzw. procesie “bead-packing” w ściance bocznej mają przekładać się na bardzo wysoką stabilność jazdy nawet przy obciążeniu, a hybrydowy materiał aramidowy CapPly zaaplikowany na stalowych kordach opasania w połączeniu z dwuwarstwową konstrukcją szkieletową ze sztucznego jedwabiu dodatkowo zapewniać wysoką wytrzymałość i trwałość.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).