Opony GT Yokohamy na oryginalnym wyposażeniu | MOTOFAKTOR

Opony GT Yokohamy na oryginalnym wyposażeniu

Japońscy producenci samochodów współpracujący z marką Yokohama, wybrali letnią oponę BluEarth-GT AE51 na oryginalne wyposażenie nowych modeli.

Yokohama Rubber Co. od długiego czasu dostarcza opony na pierwszy montaż do różnych modeli japońskich marek: Mazda, Toyota oraz Lexus. Producenci z Kraju Kwitnącej Wiśni postanowili kontynuować współpracę i na oryginalne wyposażenie najnowszych modeli aut wybrali pierwszą w serii BluEarth, letnią oponę klasy grand-touring – BluEarth-GT AE51. Yokohama Rubber Co. współpracowała z każdym z producentów, aby ten bazowy model ogumienia dopasować do poszczególnych pojazdów zgodnie z ich klasą i charakterystyką. Opony będą montowane w modelach: Mazda 3 (BluEarth-GT AE51), Toyota Prius (BluEarth-GT AE51G) oraz Lexus ES (BluEarth-GT AE51B) .

 

Mazda 3 to obecnie strategiczny model producenta, kompaktowy samochód z segmentu C, produkowany od 2003 roku, gdy zastąpił model 323. Nowy model Mazdy 3 czwartej generacji, który swój debiut na rynkach miał w 2019 roku, jest wyposażony w najnowsze opony Yokohama BluEarth-GT AE51 w rozmiarze 205/60R16. Według zapewnień producenta, charakteryzuje je idealna równowaga między oszczędnością paliwową (etykieta EU z oceną B), bezpieczeństwem jazdy oraz zużyciem, a także znikomy poziom hałasu (jedynie 67 dB), który uzyskano przez specjalistyczne nacięcia i lamele zlokalizowane w żebrach bieżnika opony.

 

Lexus ES to z kolei sedan klasy premium. Producenci tego samochodu wybrali produkowane w Japonii opony BluEarth-GT AE51B w rozmiarze 215/55R17 (etykieta EU: C, C, 67 dB) m.in. z uwagi na wysoki komfort jazdy i wzorcową stabilność prowadzenia na zakrętach, które zapewnia asymetryczny wzór bieżnika z czterema szerokimi rowkami obwodowymi, w tym jednym zygzakowatym. Jak podaje Yokohama, do komfortu jazdy przyczynia się także mocny profil modelu BluEarth-GT AE51B, który zapewnia równomierne rozłożenie ciśnienia w strefie kontaktu opony z nawierzchnią. Układ nacięć i lameli w żebrach bieżnika ma odpowiadać za doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni i redukcję hałasu.

 

Wprowadzona na rynek w 1997 roku Toyota Prius jest pierwszym na świecie produkowanym na masową skalę modelem hybrydowym, który wciąż znajduje swoich entuzjastów. Do najnowszej generacji tego modelu Yokohama dostarcza produkowane w Japonii opony w rozmiarze 215/45R17. Dostosowany do pojazdu bieżnik BluEarth-GT AE51G wpisuje się w proekologiczny charakter tego auta. Dzięki zastosowaniu dwuwarstwowej konstrukcji, w której warstwa pod bieżnikiem zmniejsza utratę energii spowodowaną wzrostem temperatury, opony mają niskie opory toczenia, a aerodynamiczne zagłębienia na barkach, zainspirowane budową piłeczki golfowej, przekładają się na ich oszczędność paliwową. Co więcej, opatentowana przez Yokohamę technologia BluEarth, redukuje negatywny wpływ produkcji ogumienia na środowisko.

 

Źródło: Yokohama

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).