Opony Goodyear fabrycznie w elektrycznym BMW iX SAV | MOTOFAKTOR

Opony Goodyear fabrycznie w elektrycznym BMW iX SAV

Opony Goodyear EfficientGrip Performance 2 będą montowane jako oryginalne wyposażenie w nowym BMW iX, elektrycznym SAV klasy premium.

 

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 ma zapewniać kierowcom krótką drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, a także angażujące prowadzenie i przyczepność w różnych warunkach. Podobnie jak BMW iX, opona EfficientGrip Performance 2 została zaprojektowana z myślą o maksymalizacji zasięgu i umożliwia uzyskanie o 20% dłuższego przebiegu niż w przypadku kolejnego najlepiej ocenianego konkurenta [1] , a także o 50% dłuższego niż w przypadku poprzedniego modelu [2].

 

Dla modelu iX dedykowane są opony EfficientGrip Performance 2 w rozmiarach na obręcze 20 i 21 cali. Te same rozmiary obejmuje gama opon zimowych Goodyear UltraGrip Performance+. Opona Goodyear UltraGrip Performance+ otrzymała oznaczenie 3PMSF, które określa jej zachowanie na śniegu. Dzięki swoim właściwościom na suchych i mokrych nawierzchniach te zimowe opony mają pozwalać kierowcom BMW iX cieszyć się osiągami niezależnie od pogody.

 

BMW iX jest najnowszym w pełni elektrycznym samochodem, do którego Goodyear dostarcza opony jako oryginalne wyposażenie. EfficientGrip Performance 2 została zaprojektowana z myślą o samochodach elektrycznych, ponieważ charakteryzuje się znakomitą efektywnością paliwową i niskimi oporami toczenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów. Z kolei dzięki zimowym oponom Goodyear UltraGrip Performance+ kierowcy BMW iX mogą cieszyć się jazdą niezależnie od pogody – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear w pionie opon osobowych w segmencie OEM w regionie EMEA.

Modele opon Goodyear dedykowane dla BMW iX

[1] Przebiegi dłuższe o 20%/11 000 km w porównaniu z najbliższym testowanym konkurentem. Przebieg (tj. zużycie bieżnika do minimalnej głębokości dopuszczonej przepisami) porównano z czterema najnowszymi modelami konkurencji w segmencie letnich opon o wysokich osiągach (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Próba przeprowadzona przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 r. na zlecenie Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf Mk7. Miejsce testu: drogi publiczne w centralnych Niemczech. Numer sprawozdania: 713171748. Pełne sprawozdanie dostępne pod adresem: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

[2] Estymacje wewnętrzne. W porównaniu z poprzednim modelem EfficientGrip Performance. Rozmiar opony: 205/55R16 91V; Samochód: VW Golf 7. Teren: drogi publiczne w Luksemburgu i Francji.

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).