Opony Goodyear fabrycznie w elektrycznym BMW iX SAV | MOTOFAKTOR

Opony Goodyear fabrycznie w elektrycznym BMW iX SAV

person Adrian Januszkiewicz 19/04/2022

Opony Goodyear EfficientGrip Performance 2 będą montowane jako oryginalne wyposażenie w nowym BMW iX, elektrycznym SAV klasy premium.

 

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 ma zapewniać kierowcom krótką drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, a także angażujące prowadzenie i przyczepność w różnych warunkach. Podobnie jak BMW iX, opona EfficientGrip Performance 2 została zaprojektowana z myślą o maksymalizacji zasięgu i umożliwia uzyskanie o 20% dłuższego przebiegu niż w przypadku kolejnego najlepiej ocenianego konkurenta [1] , a także o 50% dłuższego niż w przypadku poprzedniego modelu [2].

 

Dla modelu iX dedykowane są opony EfficientGrip Performance 2 w rozmiarach na obręcze 20 i 21 cali. Te same rozmiary obejmuje gama opon zimowych Goodyear UltraGrip Performance+. Opona Goodyear UltraGrip Performance+ otrzymała oznaczenie 3PMSF, które określa jej zachowanie na śniegu. Dzięki swoim właściwościom na suchych i mokrych nawierzchniach te zimowe opony mają pozwalać kierowcom BMW iX cieszyć się osiągami niezależnie od pogody.

 

BMW iX jest najnowszym w pełni elektrycznym samochodem, do którego Goodyear dostarcza opony jako oryginalne wyposażenie. EfficientGrip Performance 2 została zaprojektowana z myślą o samochodach elektrycznych, ponieważ charakteryzuje się znakomitą efektywnością paliwową i niskimi oporami toczenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów. Z kolei dzięki zimowym oponom Goodyear UltraGrip Performance+ kierowcy BMW iX mogą cieszyć się jazdą niezależnie od pogody – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear w pionie opon osobowych w segmencie OEM w regionie EMEA.

Modele opon Goodyear dedykowane dla BMW iX

[1] Przebiegi dłuższe o 20%/11 000 km w porównaniu z najbliższym testowanym konkurentem. Przebieg (tj. zużycie bieżnika do minimalnej głębokości dopuszczonej przepisami) porównano z czterema najnowszymi modelami konkurencji w segmencie letnich opon o wysokich osiągach (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Próba przeprowadzona przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 r. na zlecenie Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf Mk7. Miejsce testu: drogi publiczne w centralnych Niemczech. Numer sprawozdania: 713171748. Pełne sprawozdanie dostępne pod adresem: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

[2] Estymacje wewnętrzne. W porównaniu z poprzednim modelem EfficientGrip Performance. Rozmiar opony: 205/55R16 91V; Samochód: VW Golf 7. Teren: drogi publiczne w Luksemburgu i Francji.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).