Opony Dunlop w specjalnym motocyklu Suzuki | MOTOFAKTOR

Opony Dunlop w specjalnym motocyklu Suzuki

Zaprezentowana przez Suzuki Italia specjalna edycja motocykla Suzuki V-Strom 800DE Djebel będzie wyposażona w opony Dunlop Trailmax Raid.

Suzuki Italia zaprezentowało specjalną wersję popularnego modelu V-Strom, 800DE Djebel, który nawiązuje do kultowych maszyn terenowych tej marki. Motocykl wyróżnia się niebiesko-białą kolorystyką, a jego styl jest inspirowany modelami enduro producenta z lat 80. i 90. oraz DR-Z, który brał udział w kilku edycjach Rajdu Dakar. Nowa wersja Suzuki V-Strom 800DE Djebel będzie obuta w opony Dunlop Trailmax Raid, które mają jeszcze mocniej akcentować terenowy charakter tego motocykla.

Premierowy pokaz Suzuki V-Strom 800DE Djebel odbył się podczas targów Motor Bike Expo w Weronie we Włoszech.

Wybór opon Dunlop Trailmax Raid na 21- i 17-calowe obręcze jest kluczowym ulepszeniem technicznym zastosowanym w tym modelu. Ta drogowo-terenowa opona Dunlop, wprowadzona na rynek w ubiegłym roku, ma zapewniać motocyklistom mocne osiągi w terenie bez uszczerbku dla przyczepności na mokrej i suchej nawierzchni. Co więcej, jej inspirowana rajdami konstrukcja ma oferować bardziej terenowy styl niż opony Trailmax Mixtour dostępne w standardowym modelu V-Strom 800DE.

„Naszym celem było wzmocnienie terenowego charakteru modelu V-Strom 800DE Djebel poprzez dopasowanie go do radzenia sobie w różnorodnych warunkach drogowych. Wybór padł na opony Dunlop Trailmax Raid, które zapewniają doskonałe osiągi zarówno w terenie, jak i na asfalcie, oferując użytkownikom dużą wszechstronność” – wyjaśnił Marco Quaglino, Sales Manager Moto i Marine w Suzuki Italia.

„Cieszymy się z wyboru naszej opony jako kluczowego ulepszenia dla specjalnej edycji V-Strom 800DE Djebel. Opona Trailmax Raid gwarantuje wydajność na szosie i w terenie, pasującą do renomy tego znakomitego motocykla, a jej design podkreśla estetykę maszyn przeznaczonych do jazdy przygodowej” – skomentował Roberto Finetti, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy opona Trailmax Raid ugruntowała swoją pozycję jako kluczowy produkt na rynku opon typu adventure i trail, rozszerzając portfolio marki Dunlop w tej kategorii. Wśród innych istotnych modeli znalazły się opony Trailmax Meridian, przeznaczone do turystyki przygodowej na szosie, Mutant typu crossover z doskonałymi osiągami na mokrej nawierzchni, oraz Trailmax Mission, przeznaczone do długodystansowej jazdy przygodowej w wymagającym terenie. Plasują się one obok innych produktów Dunlop, takich jak Trailmax Mixtour i D908RR, które razem tworzą najbardziej wszechstronną jak dotąd ofertę marki, pasującą do wszystkich typów motocykli do jazdy przygodowej.

Źródło: Goodyear

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).