Opony Dunlop fabrycznie w Suzuki GSX-8R | MOTOFAKTOR

Opony Dunlop fabrycznie w Suzuki GSX-8R

Suzuki wybrało opony Dunlop SportSmart TT do oryginalnego wyposażenia jego najnowszego motocykla - GSX-8R. Mają zapewnić użytkownikom mocne sportowe osiągi.

W rodzinie motocykli Suzuki zadebiutował nowy model GSX-8R. Pojazd wyróżnia się sportowym charakterem i stylistyką, które uzupełniają opony Dunlop SportSmart TT. Mają zapewniać one użytkownikom równowagę między pewnym i przyjemnym prowadzeniem na drodze a wyścigowymi osiągami na torze.

Nowy motocykl Suzuki GSX-8R bazuje na tej samej platformie, która została przygotowana dla modelu klasy naked GSX-8S, ale został wyposażony w wiele nowoczesnych rozwiązań, które czynią go bardziej sportowym. GSX-8R napędza rzędowy, dwucylindrowy silnik o pojemności 776 cm3. Wytrzymała stalowa rama ma gwarantować stabilne prowadzenie motocykla na prostych drogach i zwinność na zakrętach. Natomiast dzielona kierownica z kutego aluminium ma zapewniać dobrą kontrolę nad motocyklem. Z kolei przetestowane w tunelu aerodynamicznym owiewki mają pomagać obniżyć opory powietrza, poprawiać stabilność prowadzenia podczas szybkiej jazdy oraz zwiększyć komfort na długich trasach.

Fot. Dunlop

SportSmart TT: wyścigowe technologie na tor i szosę

Dzięki zaawansowanym technologiom wyścigowym opony Dunlop SportSmart TT mają idealnie współgrać z zaawansowanymi możliwościami nowego GSX-8R, oferując równowagę między sportową jazdą a komfortem na szosie.

Zastosowana w oponie SportSmart TT technologia NTEC RT ma pozwalać na obniżenie ciśnienia w tylnej oponie podczas jazdy na torze, zwiększając powierzchnię styku opony z nawierzchnią, co przekładać ma się na lepszą przyczepność. Z kolei bieżnik Speed Vent Tread z charakterystycznym wzorem rowków, które otwierają się i zamykają, gdy opona się obraca, ma poprawiać odprowadzanie ciepła. Ponadto zmieniony profil dynamicznej formy w przedniej oponie ma pozwalać osiągnąć rzadką równowagę między mniejszą wymaganą siłą kierowania a optymalną przyczepnością w zakrętach, zapewniając lepsze sprzężenie zwrotne i pewność podczas hamowania i skręcania.

Dobrą synchronizację opon Dunlopa z nowym motocyklem potwierdziły testy Suzuki z udziałem 50 dziennikarzy z ponad 10 krajów. Podkreślili oni, że opona zapewnia lepsze pokonywanie zakrętów i znacznie większe wsparcie dla motocykla, co zaowocowało dobrą przyczepnością, stabilnością i kontrolą podczas jazdy po asfalcie.

„Połączenie osiągów Dunlop SportSmart TT na torze i wszechstronności na drodze doskonale uzupełnia charakter nowego modelu GSX-8R, czyniąc go doskonałym wyborem dla motocyklistów, którzy chcą doskonalić się zarówno na szosie, jak i na torach wyścigowych” – powiedział Dmitri Talboom, Product Manager Dunlop Motorcycle w Europie.

Źródło: Goodyear

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).