Opony dostawcze Yokohama BluEarth-Van RY55 | MOTOFAKTOR

Opony dostawcze Yokohama BluEarth-Van RY55

Oferta Yokohamy została rozszerzona o opony BluEarth-Van RY55, przeznaczone do aut dostawczych, vanów i pick-upów.

Nowe opony Yokohamy wykorzystują ekologiczną technologię BluEarth, stworzoną z uwzględnieniem potrzeb środowiskowa naturalnego oraz człowieka. Zastosowano w nich też symetryczny wzór bieżnika z udoskonalonym designem profilu oraz wzmocnioną konstrukcją.

 

Dzięki nowej mieszance z potrójnym polimerem i większą ilością krzemionki opona ma być bardziej przyczepna na mokrej nawierzchni, trwała i odporna na nierównomierne zużycie. Na mocny profil bieżnika tego modelu składają się m.in. bloki o kształcie trójkątów oraz szerokie proste rowki, które razem mają minimalizować efekt aquaplanningu.

 

Agresywny wzór barku opony łączący głębokie rowki i lamele ma odpowiadać z kolei za jej stabilność, a trójsektorowy wzór bieżnika za niski poziom hałasu. Stylowa i mocna konstrukcja ściany bocznej z wklęsłym, bardziej aerodynamicznym logo charakteryzuje się specjalną konstrukcją żebra mającą chronić ścianę boczną przed uszkodzeniami.

 

W porównaniu do poprzedniego modelu – RY818, Yokohama BluEarth-Van RY55 ma zapewniać o 50% dłuższy przebieg, 9% krótszą drogę hamowania i 19% niższe opory toczenia.

 

Źródło: Yokohama

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).