Opony Bridgestone w koncepcyjnym Seacie Minimó | MOTOFAKTOR

Opony Bridgestone w koncepcyjnym Seacie Minimó

Firma Bridgestone została wybrana przez Seata jako partner w zakresie opon do wyposażenia nowego samochodu koncepcyjnego elektrycznego Minimó.

Prezentowany przez Seata podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Minimó stoi na specjalnie zaprojektowanych oponach, które stosują renomowaną technologię Bridgestone. Przewidując linie stylistyczne opony zorientowanej na mikro-mobilność oraz pojazdy CASE (Connected Autonomous Share Electric), opony Minimó zostały opracowane w centrum badawczo-rozwojowym Bridgestone w Rzymie w rekordowym czasie.

 

Seat Minimó to mały, dwusilnikowy, całkowicie elektryczny pojazd wyposażony w technologię 5G. Posiada on innowacyjny system wymiany baterii – akumulator można wymienić na nowy w ciągu kilku sekund – i oferuje zasięg ponad 100 km na jednym ładowaniu. Minimó jest zaprojektowany, aby dostosować się do platform mobilności, które będą kształtować przyszłość jazdy w mieście. Wiele wyzwań związanych z mobilnością w mieście – coraz ostrzejsze przepisy dotyczące emisji; ograniczony dostęp do niektórych obszarów miejskich; i mocno zatłoczone drogi – przyczyniło się do opracowania tego samochodu koncepcyjnego.

 

Za sprawą tej współpracy  Bridgestone kontynuuje swoją drogę od producenta opon wysokiej jakości do preferowanego lidera w dziedzinie rozwiązań mobilnych.

Nowe megatrendy społeczne, ekonomiczne i technologiczne przyspieszają tempo zmian w naszej branży, a przyszłość pojazdów jest połączona, autonomiczna, wspólna i elektryczna. W Bridgestone pracujemy nad tym, aby koncepcja CASE stała się rzeczywistością w miastach i na drogach, współpracując z modelami takimi jak Minimó, który prezentuje teraz Seat. Mamy w naszym zespole genialnych chemików i inżynierów. Zainwestowaliśmy prawie 800 milionów euro w ubiegłym roku w badania i rozwój. Kiedy cyfrowa rewolucja inspiruje nowe formy mobilności, chcemy wykorzystać naszą wiedzę z korzyścią dla naszych klientów, aby zapewnić im prawdziwą przewagę konkurencyjną.

wiceprezes ds. OE w Bridgestone EMEA - Mark Tejedor

 

Wiele modeli Seata jest wyposażonych w opony Bridgestone na zasadzie oryginalnego wyposażenia. Minimó to kolejny krok w tej współpracy.

Seat szukał niezawodnego, elastycznego i innowacyjnego partnera. Bridgestone został wybrany jako wyłączny partner w zakresie opon, w wyniku czego nasze Centrum R&D w Rzymie przygotowało w rekordowym czasie oponę koncepcyjną spełniającą wysokie wymagania projektantów Seata.

- Mark Tejedor

 

Prezentowany jako wizja przyszłości mobilności prototyp Minimó zaprezentowany po raz pierwszy na Mobile World Congress był także hołdem dla miasta-gospodarza imprezy – Barcelony. Opony Bridgestone zamontowane w prototypowym samochodzie mają wytłoczoną na ich bokach mapę barcelońskiej dzielnicy Eixample. Ten gest odzwierciedla silny sojusz między Seatem a Barceloną pod względem mobilności oraz zdolność Bridgestone do produkcji opon dostosowanych do potrzeb klientów.

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).