Opony Bridgestone w koncepcyjnym Seacie Minimó | MOTOFAKTOR

Opony Bridgestone w koncepcyjnym Seacie Minimó

person Adrian Januszkiewicz 11/03/2019

Firma Bridgestone została wybrana przez Seata jako partner w zakresie opon do wyposażenia nowego samochodu koncepcyjnego elektrycznego Minimó.

Prezentowany przez Seata podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Minimó stoi na specjalnie zaprojektowanych oponach, które stosują renomowaną technologię Bridgestone. Przewidując linie stylistyczne opony zorientowanej na mikro-mobilność oraz pojazdy CASE (Connected Autonomous Share Electric), opony Minimó zostały opracowane w centrum badawczo-rozwojowym Bridgestone w Rzymie w rekordowym czasie.

 

Seat Minimó to mały, dwusilnikowy, całkowicie elektryczny pojazd wyposażony w technologię 5G. Posiada on innowacyjny system wymiany baterii – akumulator można wymienić na nowy w ciągu kilku sekund – i oferuje zasięg ponad 100 km na jednym ładowaniu. Minimó jest zaprojektowany, aby dostosować się do platform mobilności, które będą kształtować przyszłość jazdy w mieście. Wiele wyzwań związanych z mobilnością w mieście – coraz ostrzejsze przepisy dotyczące emisji; ograniczony dostęp do niektórych obszarów miejskich; i mocno zatłoczone drogi – przyczyniło się do opracowania tego samochodu koncepcyjnego.

 

Za sprawą tej współpracy  Bridgestone kontynuuje swoją drogę od producenta opon wysokiej jakości do preferowanego lidera w dziedzinie rozwiązań mobilnych.

Nowe megatrendy społeczne, ekonomiczne i technologiczne przyspieszają tempo zmian w naszej branży, a przyszłość pojazdów jest połączona, autonomiczna, wspólna i elektryczna. W Bridgestone pracujemy nad tym, aby koncepcja CASE stała się rzeczywistością w miastach i na drogach, współpracując z modelami takimi jak Minimó, który prezentuje teraz Seat. Mamy w naszym zespole genialnych chemików i inżynierów. Zainwestowaliśmy prawie 800 milionów euro w ubiegłym roku w badania i rozwój. Kiedy cyfrowa rewolucja inspiruje nowe formy mobilności, chcemy wykorzystać naszą wiedzę z korzyścią dla naszych klientów, aby zapewnić im prawdziwą przewagę konkurencyjną. Mark Tejedor wiceprezes ds. OE w Bridgestone EMEA

 

Wiele modeli Seata jest wyposażonych w opony Bridgestone na zasadzie oryginalnego wyposażenia. Minimó to kolejny krok w tej współpracy.

Seat szukał niezawodnego, elastycznego i innowacyjnego partnera. Bridgestone został wybrany jako wyłączny partner w zakresie opon, w wyniku czego nasze Centrum R&D w Rzymie przygotowało w rekordowym czasie oponę koncepcyjną spełniającą wysokie wymagania projektantów Seata. Mark Tejedor

 

Prezentowany jako wizja przyszłości mobilności prototyp Minimó zaprezentowany po raz pierwszy na Mobile World Congress był także hołdem dla miasta-gospodarza imprezy – Barcelony. Opony Bridgestone zamontowane w prototypowym samochodzie mają wytłoczoną na ich bokach mapę barcelońskiej dzielnicy Eixample. Ten gest odzwierciedla silny sojusz między Seatem a Barceloną pod względem mobilności oraz zdolność Bridgestone do produkcji opon dostosowanych do potrzeb klientów.

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).