Opony Bridgestone w Formule E | MOTOFAKTOR

Opony Bridgestone w Formule E

Bridgestone powraca do sportu motorowego stawiając na zrównoważony rozwój. Od sezonu 2026/2027 będzie wyłącznym dostawcą opon dla Formuły E.

FIA ogłosiła, że od sezonu 2026/2027 do sezonu 2029/2030 Bridgestone będzie wyłącznym dostawcą opon dla ABB FIA Formula E World Championship. Jest to kluczowy moment w realizacji globalnej strategii firmy, która koncentruje się na zrównoważonym rozwoju w sporcie motorowym. Umowa z FIA oznacza kontynuację prac nad rozwojem zrównoważonych technologii i zwiększenie tempa wprowadzania kolejnych innowacji – na etapie produkcji, eksploatacji opon oraz przetwarzania ich na surowce wtórne. Zgodnie z misją, „służenia społeczeństwu produktami najwyższej jakości”, Bridgestone jest zaangażowany w kształtowanie przyszłej mobilności i dostarczanie produktów niezbędnych dla zrównoważonych inicjatyw w sportach motorowych na całym świecie.

 

Shu Ishibashi, Global CEO and Representative Executive Officer w Bridgestone Corporation, Fot. Bridgestone
Shu Ishibashi, Global CEO and Representative Executive Officer w Bridgestone Corporation, Fot. Bridgestone

„Sporty motorowe to nasza pasja. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Jestem bardzo szczęśliwy, że moge ogłosić nasz powrót do FIA World Championship po półtorej dekady i to w roku, w którym obchodzimy 60. rocznicę naszej obecności w sporcie motorowym. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyłącznym dostawcą opon dla Formuły E od sezonu 2026-2027. Bridgestone, dzieląc się pasją do wyścigów i chęcią wygrywania, nieustannie podejmuje wyzwania, aby umożliwić zespołom osiąganie najlepszych wyników. Wszystko to, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, zgodnie z naszą zasadą „opony niosą życie”. Bridgestone planuje rozwijać zrównoważone produkty klasy premium w sporcie motorowym, z nieustającą pasją do podejmowania wyzwań i dążenia do doskonałości na każdym etapie. Kluczowym elementem naszej umowy z FIA będzie rozwój technologii „ENLITEN”. Z niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia naszych działań w Formule E w sezonie 2026/2027″ – mówi Shu Ishibashi, Global CEO and Representative Executive Officer w Bridgestone Corporation.

 

Poprzez te działania firma realizuje wartość – „Emocje: wnoszenie radości i optymizmu w świecie mobilności”, stanowiącą część zobowiązania korporacyjnego „Bridgestone E8 Commitment”*.

 

* Grupa Bridgestone ustanowiła zobowiązanie korporacyjne „Bridgestone E8 Commitment” aby wesprzeć realizację swojej wizji: „Do 2050 roku Bridgestone będzie nadal zapewniać wartość społeczną i wartość dla klienta jako firma oferująca zrównoważone rozwiązania”. Zobowiązanie to posłuży Grupie jako oś zarządzania, jednocześnie pomagając w zdobywaniu zaufania przyszłych pokoleń. „Zobowiązanie korporacyjne Bridgestone E8 Commitment” składa się z ośmiu unikalnych wartości Bridgestone (Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienie i Wzmacnianie), które Grupa zobowiązuje się tworzyć poprzez cele i procesy Bridgestone, wraz z pracownikami, społeczeństwem, partnerami i klientami, aby pomóc w tworzeniu zrównoważonego społeczeństwa.

 

Źródło: Bridgestone

Zdjęcie główne: Andrew Ferraro/LAT Images

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).