Opony ADVAN Sport V107 w BMW iX3 oraz SUV-ie Mercedes-AMG | MOTOFAKTOR

Opony ADVAN Sport V107 w BMW iX3 oraz SUV-ie Mercedes-AMG

person Adrian Januszkiewicz 16/04/2021

Yokohama ogłosiła, że opony ADVAN Sport V107 będą montowane jako oryginalne wyposażenie BMW iX3 i Mercedesa-AMG, GLB 35 4MATIC.

W produkcji opon ADVAN Sport V107 wykorzystano specjalną mieszankę zmniejszającą wydzielanie ciepła do bezprecedensowego poziomu, obniżającego opory toczenia. Położono także nacisk na doskonałe osiągi na suchej i mokrej nawierzchni co uzyskano m.in. dzięki dostosowaniu powierzchni rowków bieżnika opony i zastosowaniu specjalnej mieszanki. Struktura i mieszanka opon zostały precyzyjnie dostrojone, aby zapewnić doskonałe prowadzenie i stabilność kierowania, niezbędne w samochodach premium o dużej mocy.

 

W rezultacie opony otrzymały najwyższą ocenę „A” w systemie etykietowania UE. Ponadto w odpowiedzi na europejskie przepisy dotyczące emisji hałasu przez pojazdy (EKG ONZ R51-03), profil opony i wzór bieżnika zostały zaprojektowane tak, aby uzyskać bardziej jednolity nacisk na nawierzchnię, co przyczynia się do obniżenia emisji hałasu, gdy pojazd przyspiesza.

 

Yokohama Rubber dostarcza do nowego SAV-a BMW trzy rozmiary opon ADVAN Sport V107: 245/50R19 105W, 245/45R20 103W i 275/40R20 106W, natomiast do Mercedesa GLB 35 4MATIC jeden rozmiar – 255/35ZR21 98Y.

 

Dział opon konsumenckich, w nowym średnioterminowym planie zarządzania Yokohama Transformation 2023 (YX2023), ma na celu maksymalizację sprzedaży opon YOKOHAMA o wysokiej wartości dodanej, w tym flagowej marki ADVAN i marki GEOLANDAR – opon do SUV-ów i pickupów. Jedną z kluczowych inicjatyw realizowanych w ramach tej strategii jest ekspansja opon ADVAN i GEOLANDAR jako oryginalnego wyposażenia w nowych samochodach.

 

Źródło: Yokohama

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).