Oponeo.pl rozszerza swoją działalność e-commerce | MOTOFAKTOR

Oponeo.pl rozszerza swoją działalność e-commerce

Spółka Oponeo.pl zdecydowała się na wejście w nową branżę – produktów metalowych, we współpracy z firmą Metalkas.

Dynamiczny rozwój obu firm, funkcjonujących również na rynkach zagranicznych, oraz sprzyjające wzrosty rynków e-commerce i DIY przyczyniły się do zamiaru połączenia sił spółek Oponeo.pl S.A. i Metalkas Sp. z o.o.

 

Firmy otrzymały zgodę Prezesa UOKiK na planowaną koncentrację polegającą na utworzeniu nowej spółki pod nazwą LAM spółka akcyjna w celu prowadzenia sprzedaży metalowych drabin i regałów za pośrednictwem sklepu internetowego.

 

Oponeo.pl, jako jedna z najbardziej znaczących na polskim rynku spółek e-commercowych, wniesie do nowej spółki swój know how i odpowiadać będzie za organizację sklepu internetowego, infrastrukturę informatyczną i oprogramowanie, a także za marketing internetowy, utrzymanie i rozwój strony internetowej, przez którą będzie prowadzona sprzedaż oraz obsługę klientów.

Zamierzone działanie we współpracy z firmą Metalkas wpisuje się w strategię Grupy Oponeo.pl, która zakłada dywersyfikację biznesu o nowe projekty e-commerce. Jest to idealny moment na tego typu inwestycje, gdyż zainteresowanie zakupami on-line stale rośnie a prognozy na 2020 rok dla rynku e-commerce w Polsce wskazują, że może on wynieść nawet 70 mld zł.

Prezes Zarządu Oponeo.pl - Dariusz Topolewski

 

Spółka Metalkas, obecna od wielu lat na rynku międzynarodowym, jako producent sejfów, mebli metalowych i warsztatowych, regałów oraz drabin aluminiowych ma zapewnić nowemu podmiotowi produkty do sprzedaży oraz odpowiadać za wsparcie w obszarze magazynowania, logistyki zaopatrzenia, dostaw, zwrotów oraz obsługi logistycznej zwrotów.

 

Światowy rynek DIY, na jakim działa Metalkas, do 2027 roku osiągnie wartość 1 biliona dolarów. Natomiast kanał sprzedaży internetowej będzie w przeciągu najbliższych lat najważniejszym kanałem sprzedaży, definiując na nowo rynek DIY.

Naszym celem jest rozbudowa kanałów dystrybucji produktów Metalkas oraz ekspansja na kolejne rynki z wykorzystaniem doświadczenia i know-how OPONEO.PL. Połączenie sił jednego z największych graczy branży e-commerce, jakim jest Oponeo.pl i lidera branży metalowej, jakim jest Metalkas, zagwarantuje nową jakość w sprzedaży internetowej takich produktów jak regały i drabiny.

współwłaściciel i Członek Zarządu Metalkas Sp. z o.o. - Jacek Grzenia

 

Zarówno Oponeo.pl jak i Metalkas wniosą wkład pieniężny w kwocie 1 mln zł i delegują odpowiednie osoby do pełnienia funkcji w Zarządzie i Radzie Nadzorczej nowo utworzonej spółki.

 

Źródło: Oponeo.pl

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).