Opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005 najlepsza w testach | MOTOFAKTOR

Opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005 najlepsza w testach

person Adrian Januszkiewicz 19/10/2021

Flagowa opona zimowa firmy Bridgestone, Blizzak LM005, po raz kolejny zwyciężyła w najnowszej serii europejskich testów opon zimowych.

Prestiżowe niemieckie tytuły „Auto Motor und Sport” i „Auto-Zeitung”, a także wiodący brytyjski magazyn „Auto Express” uznały oponę Bridgestone Blizzak LM005 za zwycięzcę testów.

 

W pierwszym w tym sezonie teście opon zimowych przeprowadzonym przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport”, opona Bridgestone Blizzak LM005 w rozmiarze 195/55 R16 87H znalazła się na szczycie tabeli wyników, wyprzedzając dziewięć innych opon zimowych. Opona Bridgestone osiągnęła najlepszy wynik na mokrej nawierzchni i została uznana za niezwykle bezpieczną i uniwersalną oponę zimową o najlepszych osiągach na oblodzonych i mokrych nawierzchniach. Tym samym otrzymała ogólną ocenę bardzo dobrą.

 

W zorganizowanym przez magazyn „Auto-Zeitung” teście zimowym model Bridgestone Blizzak LM005 również okazał się najlepszy wśród 10 testowanych marek w rozmiarze 235/55 R18. Opona została oceniona jako najlepsza na mokrej nawierzchni oraz znalazła się w pierwszej dwójce opon najlepiej sprawdzających się na suchej drodze. „Auto-Zeitung” podsumował kolejne zwycięstwo opony Bridgestone Blizzak LM005: Jej osiągi na śniegu są dobre, a na suchej nawierzchni bardzo dobre. Jednak jeśli chodzi o jazdę na mokrej drodze, wyniki opony Bridgestone są obecnie nie do pobicia.

 

Opony Bridgestone Blizzak LM005 wygrały 7 z 11 kategorii, w tym otrzymały najlepsze wyniki w kategoriach hamowania na śniegu, hamowania na mokrej nawierzchni, prowadzenia na mokrej nawierzchni, przyczepności bocznej na mokrej nawierzchni, hamowania na suchej nawierzchni, prowadzenia na suchej nawierzchni i oporów toczenia, a także zajęły drugie miejsce w jednym z pozostałych czterech testów, dzięki czemu zajęły pierwsze miejsce w rankingu opon zimowych Auto Express 2021. Siedem zwycięstw i jedno wicemistrzostwo spośród 11 kategorii to oczywisty dowód na to, że Bridgestone stworzył coś wyjątkowego. – stwierdził brytyjski magazyn, opisując oponę, która wyprzedziła osiem różnych marek opon w rozmiarze 225/45R17 i dodaje – Na ciemne zimowe dni jest to najlepszy wybór.

 

Flagowa opona zimowa Bridgestone, która powstała dzięki informacjom uzyskanym w przeprowadzonych wśród 20 000 kierowców z całej Europy badaniach na temat rzeczywistych wyzwań, z którymi mierzą się na zimowych drogach, zajęła również trzecie miejsce z końcową oceną „bardzo dobrą” w teście zimowym magazynu „Sport Auto”. Wynik ten obejmował m.in. tytuł najlepszej opony do jazdy na mokrej nawierzchni oraz najlepsze wyniki w pojedynczych testach przyczepności bocznej i hamowania na mokrej nawierzchni.

To niesamowite, że po raz kolejny otrzymujemy takie uznanie dla Bridgestone Blizzak LM005. Wprowadziliśmy tę oponę na rynek w 2019 roku i nadal jest ona najlepsza w swojej klasie według wiodących europejskich testerów. Inżynierowie Bridgestone stworzyli oponę, która wielokrotnie udowadniała, że zapewnia wyjątkową kontrolę, bezpieczeństwo i spokój ducha na mokrej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Steven De Bock VP Consumer Replacement and OE w Bridgestone EMIA

 

Źródło: Bridgestone

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).