Opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005 najlepsza w testach | MOTOFAKTOR

Opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005 najlepsza w testach

Flagowa opona zimowa firmy Bridgestone, Blizzak LM005, po raz kolejny zwyciężyła w najnowszej serii europejskich testów opon zimowych.

Prestiżowe niemieckie tytuły „Auto Motor und Sport” i „Auto-Zeitung”, a także wiodący brytyjski magazyn „Auto Express” uznały oponę Bridgestone Blizzak LM005 za zwycięzcę testów.

 

W pierwszym w tym sezonie teście opon zimowych przeprowadzonym przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport”, opona Bridgestone Blizzak LM005 w rozmiarze 195/55 R16 87H znalazła się na szczycie tabeli wyników, wyprzedzając dziewięć innych opon zimowych. Opona Bridgestone osiągnęła najlepszy wynik na mokrej nawierzchni i została uznana za niezwykle bezpieczną i uniwersalną oponę zimową o najlepszych osiągach na oblodzonych i mokrych nawierzchniach. Tym samym otrzymała ogólną ocenę bardzo dobrą.

 

W zorganizowanym przez magazyn „Auto-Zeitung” teście zimowym model Bridgestone Blizzak LM005 również okazał się najlepszy wśród 10 testowanych marek w rozmiarze 235/55 R18. Opona została oceniona jako najlepsza na mokrej nawierzchni oraz znalazła się w pierwszej dwójce opon najlepiej sprawdzających się na suchej drodze. „Auto-Zeitung” podsumował kolejne zwycięstwo opony Bridgestone Blizzak LM005: Jej osiągi na śniegu są dobre, a na suchej nawierzchni bardzo dobre. Jednak jeśli chodzi o jazdę na mokrej drodze, wyniki opony Bridgestone są obecnie nie do pobicia.

 

Opony Bridgestone Blizzak LM005 wygrały 7 z 11 kategorii, w tym otrzymały najlepsze wyniki w kategoriach hamowania na śniegu, hamowania na mokrej nawierzchni, prowadzenia na mokrej nawierzchni, przyczepności bocznej na mokrej nawierzchni, hamowania na suchej nawierzchni, prowadzenia na suchej nawierzchni i oporów toczenia, a także zajęły drugie miejsce w jednym z pozostałych czterech testów, dzięki czemu zajęły pierwsze miejsce w rankingu opon zimowych Auto Express 2021. Siedem zwycięstw i jedno wicemistrzostwo spośród 11 kategorii to oczywisty dowód na to, że Bridgestone stworzył coś wyjątkowego. – stwierdził brytyjski magazyn, opisując oponę, która wyprzedziła osiem różnych marek opon w rozmiarze 225/45R17 i dodaje – Na ciemne zimowe dni jest to najlepszy wybór.

 

Flagowa opona zimowa Bridgestone, która powstała dzięki informacjom uzyskanym w przeprowadzonych wśród 20 000 kierowców z całej Europy badaniach na temat rzeczywistych wyzwań, z którymi mierzą się na zimowych drogach, zajęła również trzecie miejsce z końcową oceną „bardzo dobrą” w teście zimowym magazynu „Sport Auto”. Wynik ten obejmował m.in. tytuł najlepszej opony do jazdy na mokrej nawierzchni oraz najlepsze wyniki w pojedynczych testach przyczepności bocznej i hamowania na mokrej nawierzchni.

To niesamowite, że po raz kolejny otrzymujemy takie uznanie dla Bridgestone Blizzak LM005. Wprowadziliśmy tę oponę na rynek w 2019 roku i nadal jest ona najlepsza w swojej klasie według wiodących europejskich testerów. Inżynierowie Bridgestone stworzyli oponę, która wielokrotnie udowadniała, że zapewnia wyjątkową kontrolę, bezpieczeństwo i spokój ducha na mokrej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni.

VP Consumer Replacement and OE w Bridgestone EMIA - Steven De Bock

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).