Opona Uniroyal RainSport 5 | MOTOFAKTOR

Marka oponiarska Uniroyal zaprezentowała swoją nową oponę - RainSport 5 - oraz nową ambasadorkę - Gosię Rdest.

Milion sprzedanych opon i nagroda za najlepszy design – taki był bestseller Uniroyal: RainSport 3. W 2020 roku powraca na rynek w nowej odsłonie.

Co ulepszono? Jakie cechy ma opona RainSport 5?

1. Jeszcze lepsza technologia skóry rekina

 

Łuski rekina tworzą szorstką powierzchnię, która zmniejsza opór wody i pozwala drapieżnej rybie pływać szybko, bez turbulencji. Taką samą technikę zastosowano w oponie Uniroyal RainSport 5.

 

Łuski rekina mają też różną strukturę i rozmiar na różnych częściach ciała, aby zapewnić bardziej zrównoważony przepływ wody. Teraz w oponach RainSport 5 technologia Skóry Rekina zastosowana jest na całej powierzchni rowka bieżnika i jego ściankach. Dzięki temu, na oponach RainSport 5 auto ma prowadzić się jeszcze pewniej.

 

2. Wysoka klasa hamowania na mokrej drodze

 

Najwyższa ocena hamowania na mokrej nawierzchni potwierdzona została na oficjalnej etykiecie UE. Klasę A hamowania na mokrym uzyskały wszystkie rozmiary opony RainSport 5.

 

3. Wysoka wydajność

 

Przebieg opony RainSport 5 jest, według zapewnień producenta, wydłużony o 15% w porównaniu do poprzedniej wersji. To oznacza, że kierowcy będą mogli jeździć na niej dłużej. Technologia użyta w oponach ma zapewniać bezpieczeństwo, nawet przy zużywającym się bieżniku.

 

4. Wysoka stabilność

 

Wzmocniona konstrukcja opony RainSport 5 ma zapewniać lepszą stabilność na zakrętach.

 

5. 7 lat gwarancji

 

Opony Uniroyal RainSport 5 są objęte 7-letnią gwarancją liczoną od daty sprzedaży. Wprowadził ją w tym roku Continental – właściciel marki Uniroyal w Europie. Czas gwarancji i moment, od którego się liczy jej start, to bardzo ważne dane dla kierowcy. Dlaczego? Niektórzy producenci oferują krótszy czas i to liczony od daty produkcji.

Kampania 2020

Premiera opony to też odsłona nowej kampanii i ambasadorki opon – Małgorzaty Rdest. Gosia to najszybsza Polka na torach wyścigowych w kraju i za granicą. Przeszła drogę od gokarta do 500-konnych aut. Pierwsze kroki stawiała w kartingu w wieku 12 lat. Teraz ściga się na torach wyścigowych na całym świecie: od Daytony po Dubaj.

 

W sezonie 2019 zakwalifikowała się jako jedna z 18 kobiet na świecie do prestiżowej serii Formuły 3 – W Series, będąc tym samym jedyną Polką w stawce. Jest to pierwsza w historii motorsportu seria wyścigowa dedykowana wyłącznie dla kobiet. Ponadto, Gosia ścigała się Seatem Leonem Racerem, zdobywając tytuł Wicemistrza w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

 

Sezon wyścigowy 2020 zainaugurowała, zdobywając 1. miejsce w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju za kierownicą Porsche 991-II Cup. W ubiegłych latach startowała w serii GT4 European Series w barwach zespołu Phoenix Racing, stając na podium w Brands Hatch, Misano i na Hungaroringu.

 

Gosia aktywnie wspiera kobiety w motorsporcie. W 2018 roku zaangażowała się w projekt pod patronatem FIA i PZM „Girls on Track – Karting Challenge”, jako jego ambasadorska oraz autorka programu szkoleniowego dla finalistek.

Dlaczego Gosia?

Opona nie musi być tylko czarna. Wszyscy mówią o technologii – i to mamy opanowane do perfekcji. To my wynaleźliśmy oponę na deszcz. Wybór Gosi był oczywisty, bo kto się zna lepiej na prowadzeniu, niż kierowca wyścigowy? Piotr Snakowski Head of Marketing Department, Continental Opony Polska

Kreacje są odważne

Postanowiliśmy zrobić innowacyjny spot – taki, jakiego nie robił nikt. Zrobiliśmy turbo odważny teledysk, który pokazuje nie tylko zalety produktu, ale też to, co czuje kierowca, prowadząc pewnie. Oczywiście na Uniroyalach. Sam spot to za mało, wiadomo. Chcemy pokazać naszym klientom, że o nich dbamy. Nie tylko dając im totalnie dopracowany produkt. Piotr Snakowski

Nagrody dla klientów

Postanowiliśmy zrobić całkiem nowy konkurs z ultra prostymi zasadami: kupujesz – wygrywasz. Nic więcej. Komplet opon = 100 zł BLIKIEM. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce używamy tej płatności do promocji. Ewa Krajewska Digital Marketing Manager, Continental Opony Polska

 

Źródło: Continental

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).