Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 nagrodzona przez „Auto Bild” | MOTOFAKTOR

Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 nagrodzona przez "Auto Bild"

person Redakcja 19/10/2023

UltraGrip Performance 3, nowa opona zimowa w portfolio Goodyear, potwierdziła swoje atuty w najnowszym teście prestiżowego magazynu motoryzacyjnego "Auto Bild".

 

W teście „Auto Bild” 2023 porównano 54 marki opon zimowych w popularnym rozmiarze 225/45 R 18. [1]

 

Wyniki badania podkreślają zrównoważone osiągi zimowe opony Goodyear, bez kompromisów w zakresie przebiegu. W tym aspekcie UltraGrip Performance 3 wyraźnie wyprzedza konkurencję [2], co czyni ją właściwym wyborem również dla użytkowników pojazdów elektrycznych.

 

„Zrównoważona opona premium o przekonujących właściwościach zimowych, bardzo długim przebiegu, krótkiej drodze hamowania i dobrym komforcie” [3] – tak testerzy „Auto Bild” ocenili UltraGrip Performance 3, za co przyznali jej ogólną ocenę „wzorową” i rekomendację „gorąco polecanej”.

 

Metodologia „Auto Bild” jest jedną z najbardziej rygorystycznych w branży, zarówno pod względem kryteriów wydajności, jak i liczby porównywanych opon. Dlatego z radością przyjmujemy tytuły „Eco-Master” i „Green Tire” dla modelu Goodyear UltraGrip Performance 3 – skomentował Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii w oponach osobowych w Europie – To kolejne ważne wyróżnienia dla Goodyear w testach i potwierdzenie, że nasze produkty są nie tylko jednymi z najlepszych pod względem osiągów, ale są także zaawansowane pod kątem zrównoważonej mobilności – dodał Colantonino.

Nowoczesna opona zimowa do większości popularnych samochodów

Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 wykorzystuje szereg innowacyjnych technologii,:

 

  • Technologia Snow Protect, dzięki zwiększonej gęstości lameli, które tworzą wiele krawędzi chwytających śnieg, zapewnia optymalną trakcję i przyczepność. Dodatkowo „śnieżne pazury” i dłuższe rowki na krawędzi barkowej poprawiają osiągi na miękkim i głębokim śniegu.
  • Technologia Wet Grip+ ze zoptymalizowaną, okrągłą stopką zapewnia lepsze rozpraszanie wody. Woda jest spychana na boki, a nie do przodu, co zmniejsza ryzyko aquaplaningu i zapewnia doskonałe osiągi na mokrej jezdni.
  • Innowacyjne lamele 3D w części barkowej zwiększają sztywność opony i poprawiają jej osiągi na suchej nawierzchni.

 

Dzięki specjalnym cechom opony, które poprawiają wydajność i zmniejszają hałas we wnętrzu, opona zimowa UltraGrip Performance 3 jest również dobrym wyborem do pojazdów elektrycznych. Pasuje do najnowszych i najpopularniejszych pojazdów na rynku, takich jak Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW serii 4 Gran Coupé, Cupra Formentor, Tesla Model S Plaid lub Smart #1, Toyota Aygo X czy Volvo C40/XC40.

 

[1] Auto Bild – wydanie 40/2023, porównanie 54 opon zimowych rozmiaru 225/45 R18
[2] Auto Bild – wydanie 40/2023, porównanie przebiegów: Goodyear UltraGrip Performance 3 45.500 km, najbliższy konkurent 44.476 km.
[3] Cytaty przetłumaczone z oryginalnych ocen testerów w języku niemieckim

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).