Opona całoroczna Goodyear najlepsza w teście „Gute Fahrt” | MOTOFAKTOR

Opona całoroczna Goodyear najlepsza w teście "Gute Fahrt”

person Adrian Januszkiewicz 26/09/2022

Niemieckie czasopismo „Gute Fahrt” ogłosiło oponę Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 ogólnym zwycięzcą najnowszego testu opon całorocznych.

 

Testerzy magazynu chwalą znakomite właściwości opony na zimowych drogach, pisząc, że „nic nie może równać się z modelem Goodyear Vector na śniegu” [1]. Równocześnie są pod wrażeniem wszechstronnego zachowania tej opony na suchej i mokrej nawierzchni. W teście oceniano opony całoroczne siedmiu różnych producentów w popularnym rozmiarze 235/55 R18 [2].

 

Opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3
Opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

Opona Vector 4Seasons Gen-3 została uznana za „niekoronowanego króla śniegu”, uzyskując ocenę „Very Good +” [2]. Jednocześnie była to jedyna testowana opona, która otrzymała najwyższe noty w każdym aspekcie testu zimowego. Opona Goodyeara doskonale poradziła sobie także na mokrej i suchej nawierzchni, uzyskując za to ocenę „dobrą +”, a w szczególności „bardzo dobrą” za odporność na aquaplaning. Chwalono jej ogólne właściwości jezdne na suchych i mokrych nawierzchniach, ale też hamowanie, komfort oraz niskie opory toczenia.

 

W sumie, łącząc oba elementy testu, opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 została uznana za ogólnego zwycięzcę, i była jedną z dwóch opon, które uzyskały ocenę „bardzo dobrą” we wszystkich aspektach.

 

Cieszymy się z ogólnego zwycięstwa w testach Gute Fahrt. To najnowszy sukces opon Vector 4Seasons Gen-3. Goodyear zdobył więcej zwycięstw w testach opon całorocznych niż jakikolwiek inny producent [3] dzięki konsekwentnemu rozwojowi i doskonaleniu technologii, aby dostarczać produkt, który spełnia oczekiwania kierowców przez cały rok –  powiedział Laurent Colantonio, regionalny dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA.

 

Od czasu stworzenia opony całorocznej w 1985 r., Goodyear regularnie ulepszał i aktualizował gamę Vector, doskonaląc przepis na oponę, która sprawdza się w słońcu, deszczu i śniegu. Najnowsza wersja, Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, to całoroczna opona, która ma zapewniać doskonałe osiągi na suchej nawierzchni oraz niskie opory toczenia, a równocześnie spełniać surowe standardy normy 3PMSF, co zwykle udaje się tylko typowo zimowym oponom. W rezultacie powstała opona, która, według zapewnień producenta, sprawdza się przez cały rok, dając kierowcom niezawodne i przewidywalne osiągi, których wymagają w każdych warunkach.

 

[1] Tłumaczenie z oryginalnego tekstu niemieckiego, wydania nr 8 (22/07/22) i 9 (19/08/22) Gute Fahrt (Niemcy).
[2] Test opublikowany w numerach 8 (22/07/22) i 9 (19/08/22) Gute Fahrt (Niemcy). Rozmiar testowy: 235/55R18. Samochód testowy: Volkswagen Tiguan. Miejsce testu: Pirelli Vizzola. Testowane opony: Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, Bridgestone Weather Control A005 evo, Continental AllSeasonContact, Falken Euro All Season AS210, Nokian Seasonproof SUV, Pirelli Cinturato All Season SF2, Vredestein Quatrac Pro.
[3] Na podstawie 59 recenzji w czasopismach od stycznia 2013 r. do sierpnia 2022 r., opracowanych przez 19 czołowych i niezależnych europejskich magazynów oponiarskich. Obliczenia opierają się na liczbie zwycięstw Goodyeara w testach w kategorii opon całorocznych nad wszystkimi testowanymi konkurentami. Więcej informacji TUTAJ.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).