ONYX – innowacyjne rozwiązania dla przewoźników | MOTOFAKTOR

ONYX - innowacyjne rozwiązania dla przewoźników

person Redakcja 8/11/2023

Grupa DBK oraz Snarto Sp. z o.o. wprowadzają na rynek nową markę rozwiązań dla transportu drogowego. Rozwiązania te będą dostępne pod marką ONYX.

 

ONYX to pierwszy System TMS (Transport Management System), który został stworzony przez specjalistów z branży transportowej, opierając się na prawdziwych potrzebach przewoźników i wykorzystując osiągnięcia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Jest to rewolucja technologiczna w transporcie drogowym, która umożliwia inteligentne zarządzanie zleceniami, automatyczną wycenę i zlecanie przewozu, optymalizację kosztów transportu oraz harmonogramu dostaw.

 

Wcześniej spółka Snarto w 2021 pozyskała finansowanie od Funduszu ERC (erc.vc) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

 

Dzięki współpracy Grupy DBK i Snarto możliwe będzie rozwinięcie oferty dla klientów na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

 

Jesteśmy niezmiernie dumni z inicjowanej współpracy z Grupą DBK. Nasz autorski silnik optymalizacyjny teraz będzie miał jeszcze większy wpływ na rynek transportowy. Dla nas najważniejsi są przewoźnicy i to dla nich pracujemy każdego dnia. Marka ONYX symbolizować będzie nową erę w branży transportowej – podkreśla znaczenie tej współpracy Adrian Mirowski, prezes Snarto Sp. z o.o.

 

Korzyści płynące z integracji rozwiązań są nieocenione. Skrócenie czasu planowania floty 700 pojazdów do kilku minut, redukcja pustych kilometrów, lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni, automatyczne przydzielanie zleceń i zarządzanie flotą to tylko niektóre z wielu korzyści, które oferuje ONYX. Ponadto integruje się z wieloma systemami fabrycznymi, co pozwala na zebranie i analizę danych w jednym miejscu. Jest to kluczowe, biorąc pod uwagę, że floty są często mieszane pod względem marek pojazdów.

 

Firmy transportowe i przewoźnicy stają przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest konieczność efektywnego zarządzania dużą ilością danych oraz optymalizacja procesów transportowych. Wyzwaniem jest również zwiększenie wykorzystania kubatury pojazdów, co pozwoli na lepsze zapełnienie pojazdów i tym samym zwiększenie efektywności transportu. Nowe rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które wprowadzamy na rynek, ma na celu pomoc firmom transportowym i przewoźnikom w sprostaniu tym wyzwaniom. Sztuczna inteligencja pozwoli na szybsze i dokładniejsze analizowanie oraz przetwarzanie dużych ilości danych związanych z transportem. To pozwoli na wielopoziomową optymalizację procesów transportowych. ONYX to odpowiedź na potrzeby rynku transportowego, który dynamicznie się rozwija i potrzebuje nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań – podkreśla Ireneusz Sobieski, Prezes Grupy DBK.

 

Zarówno Grupa DBK, jak i ONYX, podkreślają swoje zaangażowanie w kreowanie innowacyjnych rozwiązań dla sektora transportowego, mających na celu zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa zarządzania flotą pojazdów.

 

Źródło: Grupa DBK

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).