OlfaPure 7200 – nowość Philips | MOTOFAKTOR

OlfaPure 7200 - nowość Philips

Philips rozszerzył swoją ofertę o zupełnie nowy produkt. Jest nim samochodowy dyfuzor zapachów OlfaPure 7200, który można obsługiwać smartfonem.

Wyjątkowy zapach to kluczowy element wnętrza luksusowego samochodu. Dzięki Philips OlfaPure 7200, nowoczesnemu dyfuzorowi zapachowemu, można cieszyć się intensywnym aromatem przez całą podróż. Tradycyjne rozwiązania często tracą swoją skuteczność, ponieważ zmysł węchu przyzwyczaja się do zapachu, co sprawia, że staje się on mniej wyraźny lub nawet niewyczuwalny.

Kilka wkładów do jednego urządzenia

Philips OlfaPure 7200 składa się z urządzenia bazowego oraz wymiennych wkładów typu plug-and-play. Wkłady uwalniają różnorodne zapachy zaprojektowane we Francji, które mogą pomóc w relaksacji, zwiększeniu czujności, zmniejszeniu choroby lokomocyjnej lub po prostu odświeżeniu powietrza. Urządzenie może pomieścić cztery wkłady jednocześnie, a wybór zapachu dokonuje się poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku.

Zapach ustalany przez algorytm

System bierze pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak stabilność intensywności zapachu (zwiększona emisja zapachu w czasie), przestrzeń w kabinie oraz charakterystykę aromatów. W przypadku ostatniego punktu, istnieje konieczność dostosowania intensywności aromatyzacji do różnych regionów świata z uwagi na różnice kulturowe (np. zapachy przeznaczone dla rynków azjatyckich są delikatniejsze)

Dostosowany do kabiny

Dzięki zaawansowanemu algorytmowi przestrzennemu, OlfaPure 7200 uwalnia optymalną ilość zapachu, dostosowaną do objętości kabiny pojazdu, prędkości rozprzestrzeniania się zapachu oraz czasu jego utrzymywania się w powietrzu. To jedna z cech, która wyróżnia ten produkt spośród konkurencji.

Zapach uwalniany przez suchą dyfuzję

OlfaPure 7200 korzysta z zaawansowanego algorytmu suchego powietrza, który umożliwia tworzenie zapachów z naturalnych i czystych składników. Dzięki technologii suchej dyfuzji, urządzenie uwalnia minimalną ilość cząsteczek do powietrza.

Standardowe systemy oparte na płynach lub olejkach działają na zasadzie parowania podgrzewanych nośników zapachu, takich jak woda lub rozpuszczalniki zmieszane z olejem. Wiąże się to zazwyczaj z wyższym poziomem lotnych związków organicznych, rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek stałych w powietrzu, którym oddychają pasażerowie. W dłuższej perspektywie może być to uciążliwe dla zdrowia lub pogarszać samopoczucie.

W Philips OlfaPure zapach uwalnia się poprzez przepływ powietrza pod ciśnieniem nad materiałem nasączonym substancją zapachową lub innym składnikiem aktywnym, takimi jak porowate kulki polimerowe. Dzięki temu powstaje strumień cząsteczek zapachowych w suchym powietrzu, co pozwala cieszyć się zapachem w sposób bezpieczny i zdrowszy.

Najważniejsze informacje o Philips OlfaPure

Gama wkładów Philips OlfaPure jest wyjątkowo bogata

1. Urządzenie ma w komplecie jeden wymienny wkład zapachowy, ale może współpracować jednocześnie z czterema wkładami (dodatkowe można dokupić oddzielnie). W systemie multi-cartridge użytkownik wybiera pomiędzy nimi korzystając z aplikacji lub naciskając przycisk na urządzeniu.

2. Technologia suchej dyfuzji minimalizuje uwalnianie cząsteczek do powietrza. W rezultacie uzyskujemy niezwykle niski poziom LZO (lotnych związków organicznych), rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek. Oznacza to zdrowsze powietrze, zwłaszcza dla osób z problemami oddechowymi.

Ze względu na metodę dostarczania suchego powietrza, uwalniany zapach nie ma wpływu na materiały wewnętrzne, takie jak tkaniny, skóry i tworzywa sztuczne. Nie wpływa też w żaden sposób na system HVAC pojazdu (z ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning). Ponadto, dzięki szczelnie zamkniętym wkładom nie dochodzi do wycieku olejków podczas zmiany lub wymiany zapachów.

3. System suchego powietrza pozwala na bardziej precyzyjne uwalnianie dyfuzji, która może być skalibrowana do wielkości konkretnego pojazdu. Skutkuje to dozowaniem odpowiedniej objętości zapachu dla danej przestrzeni. Przez cały okres użytkowania wkładu, od 1. do 90. dnia, zapach jest dostarczany w sposób stały.

Konkurencyjne systemy oparte na olejach nie są w stanie zapewnić stałego dozowania zapachu w całym okresie użytkowania. Zapach jest po prostu uwalniany intensywnie na początku, a następnie powoli słabnie z czasem.

4. Wkłady OlfaPure bazują na polimerach i dzięki temu nie są narażone na poważne wahania temperatury. Oznacza to, że w przeciwieństwie do systemów z mokrym olejem, zapachy nie rozdzielają się w temperaturach poniżej zera lub w wysokich temperaturach. Zapewnia to zachowanie oryginalnego profilu zapachowego.

Wszystkie zapachy OlfaPure są zgodne z normami IFRA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Zapachowego, które od ponad 40 lat wyznacza standardy i zapewnia bezpieczeństwo stosowania zapachów. Standardy IFRA są uznawane przez organizacje handlowe i władze rządowe na całym świecie, a członkowie IFRA odpowiadają za około 80% światowej produkcji zapachów.

Źródło: Philips

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).