Olej Texaco Delo zatwierdzony przez Mercedesa | MOTOFAKTOR

Olej Texaco Delo zatwierdzony przez Mercedesa

person Adrian Januszkiewicz 30/10/2019

Mercedes-Benz zatwierdził syntetyczny olej do silników wysokoprężnych Texaco Delo 400 XSP-SD - SAE 5W-30, ponieważ spełnia on wymogi specyfikacji 228,51.

Tym samym Mercedes-Benz dołączył do grona takich firm jak Cummins, Renault Trucks, Deutz i Volvo, które również zatwierdziły produkt. Olej Texaco Delo 400 XSP-SD – SAE 5W-30 został opracowany tak, aby zapewnić lepszą oszczędność paliwa, wysoką wydajność, wydłużoną pracę i optymalną żywotność silnika.

 

Texaco Delo 400 XSP-SD – SAE 5W-30 został opracowany przy użyciu technologii ISOSYN, która wykorzystuje niskie SAPS (niskopopiołowość), aby spełnić wymagania normy emisji Euro VI. Nadaje się on do stosowania w wielu układach oczyszczania spalin, jest także zalecany do użycia w starszych silnikach. Opracowano go z myślą o wysokiej wydajności z różnymi paliwami, w tym tymi o niskiej, bardzo niskiej zawartości siarki czy biopaliwami.

 

Jako syntetyczny olej bazowy o niskiej lepkości, Texaco Delo 400 XSP-SD – SAE 5W-30 ma pomagać chronić silnik uruchamiany w skrajnie niskich temperaturach. Zawiera zaawansowane dyspergatory i detergenty opracowane w celu rozproszenia sadzy i kontroli zużycia. Ma pomagać utrzymać pierścienie, zawory i dno tłoków w czystości oraz poprawiać czas pracy.

 

Olej ma też pomagać zmniejszyć częstotliwość czyszczenia systemu kontroli emisji filtra cząstek stałych (DPF). Według Texaco, oferuje dłuższą żywotność dzięki zaawansowanym syntetycznym składnikom bazowym oraz dodatkom zapewniającym dłuższe okresy między wymianami oleju, mniejsze utlenianie, ograniczenie szlamu i kontrolę gęstnienia oleju.

 

Źródło: Chevron

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).