Olej silnikowy Ravenol VSE do aut osobowych | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy Ravenol VSE do aut osobowych

W ofercie firmy Ravenol pojawił się nowy syntetyczny olej silnikowy - VSE 0W-20.

Ravenol SE 0W-20 to w pełni syntetyczny paliwooszczędny olej silnikowy na bazie PAO w technologii USVO i sprawdzonej technologii CleanSynto. Zalecany do silników aut osobowych, benzynowych i wysokoprężnych, turbodoładowanych lub nie, z układami bezpośredniego wtrysku lub bez nich. Został opracowany według najnowszych specyfikacji technicznych dla olejów silnikowych LongLife IV koncernu VAG —VW 508 00 / 509 00 (VW Blue Oil).

 

Olej jest przeznaczony dla najbardziej paliwooszczędnych silników, takich jak 1.5 TSI/2.0 TFSI. Firma VW zatwierdziła te oleje do stosowania w wydłużonych okresach wymiany, tj. do 30 tys. km lub co dwa lata.

Najważniejsze właściwości oleju:

  1. Doskonała pompowalność w niskich temperaturach gwarantuje błyskawiczne rozprowadzenie oleju w silniku ograniczając zużycie silnika także przy zimnym starcie.
  2. Zachowuje wymagania lepkościowe swojej klasy SAE przez cały okres pomiędzy wymianami oleju, nawet w przypadku stosowania wydłużonych interwałów.
  3. Zastosowane komponenty oleju pozwoliły na zauważalne ograniczenie spalania paliwa, a niska odparowalność powoduje niewielkie zużycie oleju.
  4. Zapewnia ochronę przed koksowaniem, gromadzeniem się nagaru i korozją nawet w trudnych warunkach pracy, co zapewnia długą i bezawaryjną pracę silnika.

 

Produkt spełnia:

 

Klasa jakości: ACEA C5

 

Aprobaty: VW 508 00/509 00, Porsche C20

 

Źródło: Ravenol

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).