Olej silnikowy Bizol G+ - czym się wyróżnia | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy Bizol G+ - czym się wyróżnia

Boris Zhmud, szef Działu Rozwoju Produktu firmy Bizol, wyjaśnia czym wyróżnia się olej syntetyczny Bizol G+ na tle innych.
Autor

Różne zastosowania i rozwój produktów

Boris Zhmud
Boris Zhmud

Co sprawia, że olej silnikowy jest uważany za olej wysokiej jakości? Cena, powszechność, dostępność, zużycie paliwa, zgodność ze specyfikacjami i atesty OEM? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak się wydaje. W rzeczywistości zależy to od Twoich preferencji.

 

Na przykład kierowca wyścigowy będzie szukał oleju, który odpowiednio chroni silnik w krytycznych warunkach, pozwalając mu zakończyć wyścig. Entuzjaści samochodowi nie tylko szukają jak ochronić silnik, ale także interesują się ceną i zgodnością ze specyfikacjami. W zależności od rzeczywistych wymagań, formuły zawartości olejów mogą być precyzyjnie dostrojone do jednego lub innego aspektu wydajności.

Tajemnica olejów bazowych i składu oleju

Technicznie rzecz biorąc, wszystkie oleje silnikowe składają się z oleju bazowego i pakietu dodatków. Najwyższej klasy oleje do skrzyni korbowej spełniające najwyższe wymagania w zakresie wydajności są stosowane w syntetycznych olejach bazowych API Group III, IV i V. W przeciwieństwie do popularnego twierdzenia, „w pełni syntetyczne” oleje silnikowe nigdy nie są formułowane z samej grupy IV i zawsze zawierające środki poprawiające rozpuszczalność i smarowność. Wybór typu oleju bazowego ma wpływ na wymagani pakiet dodatków. Do opracowania zrównoważonej formulacji, potrzebne jest duże doświadczenie .

 

Co oznacza zrównoważona formulacja? Jak już wspomniano, skład oleju musi spełniać dużą liczbę wymagań wskazanych w specyfikacjach, które znacznie wykraczają poza właściwości lepkościowe określone przez klasy lepkości SAE. Dziesiątki różnych badań laboratoryjnych i praktycznych są niezbędne do opracowania oleju, który będzie wykazywał optymalną odporność na utlenianie, zanieczyszczenie, itp.

Poziom średni lub najwyższy? Jakość ma swoją cenę!

Ponieważ niektóre właściwości wzajemnie się wykluczają, nie jest możliwe ich ulepszenie w tym samym czasie.

 

Można wyprowadzić dwie główne filozofie rozwoju. Pierwsza dotyczy produktów do głównego nurtu. Większość głównych produktów należy do tak zwanej kategorii średniej klasy. Wykazują wystarczającą wydajność na poziomie wymaganym przez specyfikacje w cenie minimalnej. Produkty te są zwykle wytwarzane lokalnie z surowców pochodzących z lokalnych źródeł. W przeciwieństwie do nich produkty najwyższej klasy jakość traktują priorytetowo w stosunku do ceny.

Wyprodukowano w Niemczech - Stała jakość - BIZOL G+

BIZOL G+ to nasz flagowy produkt o wyjątkowej stabilności utleniania, czystości i niskich strat wyparowania. Wykazuje się wysoką wydajnością smarowania w skrajnych temperaturach a, wyjątkowa wytrzymałość powłoki smarnej zapewnia doskonałą ochronę przed zużyciem, niskie zużycie paliwa i długi okres eksploatacji. Wszystko to sprawia, że jesteś posiadaczem wyjątkowego oleju.

 

Oprócz najnowocześniejszych technologii wdrożonych w jego formule, dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować spójną jakość– tj. że produkt kupowany w Meksyku i Niemczech jest dokładnie taki sam. Olej BIZOL jest dostarczany bezpośrednio z naszego zakładu produkcyjnego w Niemczech.

 

Rozwój linii produktów BIZOL G+ rozpoczął się w 2015 r., pośród przygotowań do modernizacji specyfikacji ACEA C3-16 i C5-16 oraz opracowania specyfikacji ILSAC GF-6. Jednakże, ponieważ oficjalna data wydania dla ILSAC GF-6 była kilkakrotnie opóźniona, BIZOL G+ został wprowadzony do obrotu w 2017 r., wraz z przyjęciem specyfikacji API SN Plus. BIZOL G+ był jednym z pierwszych produktów na rynku, w których zastosowano zabezpieczenie przed zużyciem łańcucha rozrządu i przed LSPI (przedwczesny zapłon przy niskich prędkościach obrotowych silnika).

BIZOL G+ olej silnikowy – trzy poziomowe zabezpieczenie silnika

Olej silnikowy BIZOL G+ zapewnia potrójną ochronę przed zużyciem.

 

  1. Technologią BIZOL W-Guard
  2. Technologią BIZOL COMB LubriBoost
  3. W pełni syntetyczną formułę z wykorzystaniem olejach bazowych API Group III, IV i V

 

Wysoce skuteczna technologia W-Guard ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przed zużyciem łańcucha rozrządu (TCW) , a COMB LubriBoost, ma kluczowe znaczenie dla wytrzymałości powłoki smarnej w przypadku samochodów wyposażone w system start-stop. Olej dedykowany do samochodów hybrydowych. Razem BIZOL W-Guard i BIZOL COMB LubriBoost stanowią doskonalą ochronę silnika przed zużyciem.

 

1. Technologia BIZOL w-Guard – ochrona przed zużyciem łańcucha rozrządu (TCW)nano-dodatek z wolframu zapewnia wyjątkową ochronę przed zużyciem

2. Technologia COMB LubriBoost – wytrzymałość powłoki smarnej podczas start-stop

 

Polimerowy modyfikator tarcia zapewnia doskonałą wytrzymałość powłoki smarnej podczas uruchamiania i zatrzymywania silnika.

3. Zaawansowana pełna syntetyczna formuła z wykorzystaniem oleju bazowego z grupy API III – V

 

  • wyjątkowa stabilność utleniania i długi okres eksploatacji
  • ochrona przed LSPI i zużyciem łańcucha rozrządu (TCW)

BIZOL G +: przewaga wydajności i ochrona przed LSPI

BIZOL G + może zatem zaoferować wyraźną przewagę wydajności nad podstawowymi wymaganiami ACEA, szczególnie w zakresie ochrony przed zużyciem i czystości silnika. Dzięki zaawansowanej w pełni syntetycznej formule, BIZOL G + charakteryzuje się również doskonałą stabilnością utleniania, co umożliwia wydłużenie okresów wymiany oleju nawet w trudnych warunkach pracy. Ponieważ cena oleju jako taka stanowi jedynie ułamek całkowitych kosztów obsługi, rozsądne jest wydłużenie okresu między wymianami oleju. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, nawet jeśli jest to olej droższy niż przeciętnie oleje.

Zwiększ wydajność oleju silnikowego! Dodatek do oleju BIZOL Friction Modifier+ o94

BIZOL Friction Modifier + o94
BIZOL Friction Modifier + o94

Wraz z naszą flagową linią olejów silnikowych BIZOL G +, wprowadziliśmy również dla rynku wtórnego, pakiet do uzdatniania oleju z technologią W-Guard. Dodaje się bezpośrednio do silnika w celu zwiększenia wydajności oleju. Jako że dodatek BIZOL Friction Modifier + o94 jest kompatybilnym ze wszystkimi dostępnymi olejami na rynku, dodanie go do olejach o niżej jakości, znacząco można poprawić ochronę silnika. Chociaż olej ten wciąż nie osiąga statusu „z najwyższej półki”, nadal znacznie się poprawia.

 

BIZOL Friction Modifier + o94 został opracowany, aby każdy konwencjonalny olej silnikowy mógł lepiej pracować, znacząco zmniejszając tarcie i zużycie, zwiększając moc wyjściową, zwiększając oszczędność paliwa i redukując emisję szkodliwych składników spalin.

 

Puszka 250 ml BIZOL Friction Modifier + o94 nadaje się do 4L do 6L oleju silnikowego i działa do 50 000 km.

 

Źródło: BIZOL

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).