Olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 z homologacją BMW | MOTOFAKTOR

Olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 z homologacją BMW

Przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych niemieckich marek motoryzacyjnych olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 otrzymał atest BMW.

 

Havoline ProDS V SAE 0W-30 dedykowany jest szerokiej gamie samochodów osobowych i lekkich dostawczych z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, marek takich jak BMW, Volkswagen i Audi.

 

Opracowano go z wykorzystaniem zaawansowanych technologii dodatków uszlachetniających, których zadaniem jest zapewnienie ochrony silnika przed zużyciem, a także podniesienie wydajności i sprawności jednostek napędowych.

 

Zachowanie płynności oleju w niskich temperaturach, co oferuje produkt Texaco, ma pomagać utrzymać szybką cyrkulację oleju, a tym samym ochronę silnika przed zużyciem podczas rozruchu zimnego silnika. Z kolei zastosowana technologia keep-clean ma zapewniać ochronę przed osadami i szlamem, wpływając również na zoptymalizowanie zużycia paliwa. Dzięki zaawansowanej syntetycznej formule, Havoline ProDS V SAE 0W-30 charakteryzuje się długą żywotnością i niską lotnością, co zmniejsza konieczność częstych wymian oleju.

 

Produkt, który można stosować zarówno w silnikach z turbosprężarką, jak i niewyposażonych w nią motorach, wykorzystuje technologię SAPS (mid Sulphated Ash, Phosphorous and Sulphur), redukującą osadzanie się w silniku popiołu siarczanowego, fosforu i siarki. Dodatkową ochronę jednostki zapewniają systemy TWC (Three-Way Catalysts) oraz DPF (Diesel Particulate Filter), które ograniczają emisje spalin w silnikach benzynowych i diesla, jednocześnie wpływając korzystnie na zużycie paliwa.

 

Obok BMW Longlife-04, Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30 spełnia również wymagania Porsche C30 i VW 504.00/507.00.

 

Źródło: Chevron

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).