Oferta Goodyear Total Mobility rozszerzona o Fleet Tracker | MOTOFAKTOR

Oferta Goodyear Total Mobility rozszerzona o Fleet Tracker

Goodyear Proactive Solutions wprowadza rozwiązanie Fleet Tracker, aby wspierać floty i serwisy w zarządzaniu wszystkimi zasobami, w tym naczepami.

Goodyear Fleet Tracker to przyjazna dla użytkownika inteligentna aplikacja, która ma umożliwiać szczegółowe monitorowanie przebiegu w celu ustalenia właściwego czasu na wymianę, pogłębianie lub regenerację opon i wydłużenie ich całkowitego okresu eksploatacji. To zasilane bateryjnie urządzenie ma umożliwiać kierownikom flot śledzenie pojazdów na drodze nawet w odległych lokalizacjach oraz zapewnia pełny przegląd historii podróży każdej wyposażonej w nie naczepy.

 

Konsekwentne monitorowanie pozostałego bieżnika ma umożliwiać flotom i serwisom określenie właściwego czasu na wymianę opon i proaktywne planowanie ich konserwacji bez przestojów w pracy. Inteligentne urządzenie ma pomóc również w bardziej zrównoważonym prowadzeniu działalności poprzez wydłużenie żywotności opon i utrzymanie karkasu w optymalnym stanie do bieżnikowania.

System Goodyear Fleet Tracker będzie przekazywał kierownikom flot i serwisom szczegółowe dane dotyczące przebiegu z dokładnością do 95%[1]. W ten sposób można znacznie zoptymalizować okres eksploatacji opon i całkowity koszt posiadania. Przyjazne dla użytkownika rozwiązanie pomaga określić właściwy czas na wymianę, pogłębianie bieżnika lub regenerację opon, aby zapobiec potencjalnemu problemowi.

Managing Director of Goodyear Proactive Solutions EMEA - André Weisz

 

Goodyear Fleet Tracker ma ułatwiać śledzenie pojazdów na drodze również w odległych miejscach. Zasilane bateryjnie urządzenie można zainstalować w każdym typie pojazdu, co w szczególności ma ułatwiać zarządzanie naczepami. To rozwiązanie wysyła sygnał z danymi GPS, który ma pozwalać menedżerowi floty i usługodawcy na usprawnienie monitorowania pojazdów w ruchu lub na zlokalizowanie naczepy zaparkowanej na dłuższy czas w odległej lokalizacji.

Nowy system śledzenia floty Goodyear Fleet Tracker jest szczególnie polecany dla firm zajmujących się transportem ładunków o dużej wartości, ponieważ wspiera zespoły w monitorowaniu historii podróży pojazdu w przypadku potencjalnej kradzieży. Monitorowanie trasy oferuje także konkretną wartość dodaną flotom pojazdów użytkowych, takich jak śmieciarki czy autobusy publiczne, w przypadku których ważne jest przestrzeganie i ukończenie zaplanowanej trasy.

- André Weisz

Łatwo dostępna technologia

Rozwiązanie monitorujące opracowane przez Goodyear posiada wewnętrzną pamięć, zdolną do przechowywania ponad 55 000 rekordów i przesyła zebrane dane do chmury za pomocą sieci komórkowej. W przypadku, gdy pojazd wyposażony w urządzenie znajduje się poza zasięgiem, pojemność pamięci jest wystarczająco duża, aby zabezpieczyć wszystkie dane przed utratą.

 

Wbudowany trójosiowy akcelerometr pozwala na przejście systemu w „tryb uśpienia” i stan bardzo niskiego poboru mocy. Technologia zostanie ponownie aktywowana po wykryciu ruchu pojazdu.

 

Domyślnie urządzenie wysyła sygnał GPS co 15 minut. Następnie, co 2 godziny lub gdy pojazd zatrzymuje się albo zaczyna jechać, zebrane dane są przekazywane do chmury. Interwał przesyłania danych może być skonfigurowany tak, aby odpowiadał specyficznym potrzebom floty i rodzajom transportu. System przetwarzania danych Goodyear będzie analizował zebrane informacje.

 

Klient ma dostęp do szczegółowych danych dotyczących przebiegu i tras dla każdego wyposażonego pojazdu za pośrednictwem konfigurowalnego raportu i może śledzić całą historię floty za pomocą przyjaznego dla użytkownika panelu kontrolnego w aplikacjach mobilnych i internetowych.

 

Źródło: Goodyear 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).