Odświeżona ciężarówka wodorowa Hyundai XCIENT | MOTOFAKTOR

Odświeżona ciężarówka wodorowa Hyundai XCIENT

person Adrian Januszkiewicz 27/05/2021

Hyundai opublikował zdjęcia zmodernizowanej ciężarówki wodorowej XCIENT Fuel Cell.

Dzięki nowemu designowi i mocniejszym osiągom, bezemisyjna ciężarówka marki Hyundai, ma się stać jeszcze bardziej atrakcyjnym produktem dla klientów korporacyjnych na całym świecie.

Hyundai Motor wykorzystuje ponad 20-letnie doświadczenie w technologii ogniw paliwowych, aby rozwijać przyjazną dla środowiska wizję transportu wodorowego. Dzięki XCIENT Fuel Cell 2021, Hyundai przyczyni się do rozpowszechniania pojazdów użytkowych napędzanych wodorem. Jaehoon (Jay) Chang Dyrektor Generalny i Prezes Działu Pojazdów Użytkowych Hyundai Motor Company

 

Hyundai ma rozpocząć produkcję ciężarówki XCIENT 2021 w sierpniu bieżącego roku.

Lepsze wrażenia z jazdy dzięki ulepszonej konstrukcji i wydajności

Hyundai ulepszył zarówno konstrukcję, jak i osiągi XCIENT Fuel Cell, aby zwiększyć tym samym jego konkurencyjność oraz zapewnić lepsze wrażenia z jazdy.

 

Zmodernizowany wygląd grilla z chromowanymi detalami i niebieskimi akcentami ma nadawać dynamicznego wyglądu i podkreślać przyjazne dla środowiska funkcje nowego XCIENT Fuel Cell.

XCIENT Fuel Cell 2021 został wyposażony w zmodyfikowany system ogniw wodorowych o mocy 180 kW z dwoma rzędami ogniw o mocy 90 kW każdy. Trwałość układu ogniw paliwowych, a także wydajność pojazdu zostały poprawione, aby lepiej odpowiadać wymaganiom klientów flot komercyjnych. Silnik elektryczny o mocy 350 kW i maksymalnym momencie obrotowym 2237 Nm ma zapewniać dynamiczną jazdę.

 

Siedem dużych zbiorników wodoru zapewnia łączną pojemność około 31 kg paliwa, zaś trzy akumulatory wysokiego napięcia 72 kWh zapewniać mają dodatkowe źródło energii. Maksymalny zasięg XCIENT Fuel Cell 2021 wynosi około 400 km. Tankowanie pełnego zbiornika wodoru zajmuje od 8 do 20 minut w zależności od temperatury otoczenia.

 

Hyundai XCIENT Fuel Cell 2021 ma być teraz dostępny dwóch konfiguracjach osi. Do znanej już z poprzedniego modelu konfiguracji 4×2, dołączyła możliwość zamówienia pojazdu także w opcji 6×2.

XCIENT Fuel Cell trafia na drogi w Europie, Ameryce Północnej i Chinach

Wprowadzając na rynek ulepszony model, Hyundai planuje przyspieszyć globalną ekspansję sprzedaży ciężarówki zasilanej wodorem.

 

W 2020 roku Hyundai wyeksportował do Szwajcarii łącznie 46 sztuk XCIENT Fuel Cell. Do maja 2021 r. eksploatowane ciężarówki łącznie pokonały ponad 750 000 kilometrów. Na tym dystansie ciężarówki napędzane wodorem zmniejszyły emisję dwutlenku węgla o szacunkowo 585 ton w porównaniu z pojazdami z silnikiem Diesla.

 

Do końca 2021 roku, Hyundai planuje dostarczyć 140 sztuk ciężarówek XCIENT Fuel Cell do Szwajcarii, w ramach planu wprowadzenia 1 600 wodorowych ciężarówek w Europie do 2025 r. Hyundai Hydrogen Mobility, spółka joint venture firmy Hyundai Motor oraz H2 Energy, pracują nad wprowadzeniem XCIENT Fuel Cell na kolejne rynki europejskie.

Klienci są bardzo zadowoleni z jakości i komfortu jazdy samochodem ciężarowym XCIENT. Ciężarówka cieszy się dużym zainteresowaniem również poza Szwajcarią. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku zobaczymy samochody ciężarowe XCIENT Fuel Cell na drogach w innych krajów europejskich. Mark Freymueller Dyrektor Generalny Hyundai Hydrogen Mobility

 

W tym roku Hyundai planuje zaprezentować ciężarówkę XCIENT Fuel Cell na rynku północnoamerykańskim. Koreańska marka prowadzi rozmowy z kilkoma lokalnymi władzami i firmami logistycznymi w USA, aby ustalić potencjał wykorzystania ciężarówek wodorowych. Firma planuje również organizację roadshow XCIENT Fuel Cell oraz inne wydarzenia dla szerokiej publiczności.

 

Chiny to kolejny kraj zainteresowany ciężarówkami napędzanymi wodorem. Hyundai dokładnie analizuje różne opcje oferowania technologii ogniw paliwowych do klientów w Chinach.

 

Źródło: Hyundai

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).