Od mechanika do inżyniera – nowe technologie w serwisie | MOTOFAKTOR

Od mechanika do inżyniera - nowe technologie w serwisie

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników rozpoczynają współpracę z Uniwersytetem Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego oraz firmą BETiS.

Inżynier w serwisie samochodowym to codzienność. Technologia definiuje nowoczesność zawodu. Mimo, że zawód mechanika samochodowego otwiera ogromne możliwości rozwoju i pracy z wykorzystania nowoczesnych narzędzi i urządzeń służących do napraw i diagnostyki, na rynku pracy wciąż jest mnóstwo wakatów w warsztatach samochodowych. Organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników od lat z ogromnym zaangażowaniem starają się zmienić postrzeganie zawodu i zachęcać młodych ludzi do własnego rozwoju poprzez wybór tej ścieżki kariery. Teraz do grona partnerów, którzy będą wspierać Mistrzostwa w tych wysiłkach, dołączają: Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego oraz firma BETiS.

Wierzymy, że współpraca z uczelniami i instytucjami szkoleniowymi pozwoli nam pokazać młodym ludziom różne możliwości rozwoju, kontynuowania nauki czy podjęcia pracy na stanowisku trenera technicznego. Wykształcenie mechanika samochodowego, czy obecnie już mechatronika, to szansa na ciekawą pracę. Jesteśmy świadkami ogromnego tempa zmian, informatyzacji, która wkracza w świat motoryzacji, mechanik samochodowy to zupełnie inny zawód niż jeszcze kilka lat temu” – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Podpisanie umowy z Uniwersytetem Radomskim
Podpisanie umowy z Uniwersytetem Radomskim

Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego to jedyna publiczna wyższa uczelnia w regionie radomskim, oferująca szeroki i zróżnicowany program dydaktyczny. Uczelnia kształci specjalistów w wielu dziedzinach naukowych, w tym technicznych, oferując kierunki takie jak transport i logistyka, elektrotechnika, informatyka oraz mechanika i budowa maszyn. Posiada również Wydział Chemii Stosowanej oraz Wydział Ekonomii i Finansów, które są kluczowe dla branży motoryzacyjnej. Wsparcie kadry kierowniczej dla serwisów samochodowych jest widoczne także na Wydziale Prawa i Administracji, co otwiera perspektywy na przyszłe konsultacje prawne z kolegami i koleżankami po studiach. Uniwersytet Radomski współpracuje z licznymi uczelniami zagranicznymi, co wzbogaca jego ofertę naukową i badawczą, wspierając rozwój lokalnego przemysłu i biznesu.

Korzystając ze współpracy z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników chcielibyśmy pokazać młodym ludziom szansę na atrakcyjną pracę w przyszłości. Oznacza to szansę dla młodych ludzi do kontynuowania nauki na kierunkach technicznych inżynierskich by odbudować wizerunek tego obszaru szkolnictwa, który z pewnością jest perspektywiczny i przyszłościowy. Wartością dodaną jest ścisła współpraca z przemysłem, poznanie nowinek technologicznych i praktyki u potencjalnych pracodawców już na etapie kształcenia” – wyjaśnia prof. Andrzej Krzyszkowski, kierownik Katedry Eksploatacji i Organizacji Transportu Uniwersytetu Radomskiego .

Współpraca OMM i BETiS
Współpraca OMM i BETiS

BETiS, działający na rynku od 2006 roku, skupia wybitnych ekspertów w dziedzinie techniki i elektroniki samochodowej. W nowoczesnym centrum szkoleniowym w Radomiu, firma organizuje szereg szkoleń, które są dostosowane do wymagań nowoczesnych serwisów samochodowych. BETiS nadaje uprawnienia do obsługi samochodów elektrycznych i hybrydowych wg DGUV 209 093. Oferuje również interaktywne szkolenia, czyli wsparcie techniczne na żywo, które pomaga serwisom z całej Polski, a także z zagranicy, radzić sobie z trudnymi przypadkami napraw. Firma prowadzi także kursy dla rzeczoznawców i kandydatów na rzeczoznawców, co idealnie rozszerza możliwości kariery zawodowej. BETiS prowadzi również Stację Kontroli Pojazdów.

Rynek potrzebuje wszechstronnie wykształconych inżynierów z wiedzą nie tylko czysto techniczną, ale również z zakresu elektroniki i IT. Takie są wymogi współczesnej motoryzacji. Wspólnie z organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będziemy pokazywać młodym ludziom złożoność i atrakcyjność tego zawodu”. Chcemy również podpowiedzieć młodym ludziom, planującym swoją przyszłość, że branża motoryzacyjna, była, jest i będzie więc warto się z nią związać na całe życie. Sztuczna inteligencja, która rozwija się błyskawicznie nie zastąpi umiejętności praktycznych i czynności wykonywanych przy samochodzie” – mówi Sławomir Olszowski, założyciel BETiS.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).