NTN Europe zaczął współpracę z LTM | MOTOFAKTOR

NTN Europe zaczął współpracę z LTM

Firma NTN Europe ogłosiła nowe partnerstwo biznesowe z firmą LTM, należącą do Grupy Mecatech. Dzięki temu zamierza wejść na rynek amortyzatorów.

Firma NTN Europe, która dotychczas rozwijała swoje kompetencje w zakresie kół, półosi i układu zawieszenia, zapewniającego właściwy kontakt kół samochodu z podłożem, w naturalny sposób zwróciła się w stronę rynku amortyzatorów, pragnąc wzbogacić swoją ofertę produktów. Będąc wiodącym europejskim dostawcą zestawów elementów zawieszenia zarówno na rynek OE, jak i rynek wtórny, firma zdaje sobie sprawę z wymogów stawianych przez wiodących światowych producentów samochodów, z którymi współpracuje w zakresie układów zawieszenia.

Aby zrealizować ten projekt, firma NTN Europe współpracuje z LTM. LTM to firma dysponująca wysokowydajnym zapleczem produkcyjnym, wyróżniająca się prężnością, wiedzą techniczną i dogłębnym zrozumieniem specyfiki rynku części zamiennych. Wzajemne dopasowanie i szacunek pozwolić mają obu graczom wprowadzić na rynek gamę amortyzatorów, która spełni wymagania NTN Europe jako producenta części samochodowych klasy premium, przy jednoczesnym wykorzystaniu ciągłości logistycznej zapewnionej przez eurocentryczną sieć firmy LTM.

“Od 2021 r. Grupa NTN konsekwentnie wdraża ambitną strategię rozwoju, koncentrując się na prężnie rozwijającym się rynku części zamiennych. Mając na uwadze tę wyraźną dynamikę, nawiązaliśmy współpracę z LTM. Daje nam to możliwość wprowadzenia na rynek gamy wysokiej jakości amortyzatorów, przy jednoczesnym zachowaniu technicznej i technologicznej kontroli nad naszymi produktami i przestrzeganiu wymagających procesów takich samych jak te stosowane w sektorze OEM, celem utrzymania naszej pozycji producenta wyposażenia klasy premium” – podkreśla Christophe Idelon, wiceprezes ds. rynku samochodowych części zamiennych w NTN Europe.

“Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyła nas Grupa NTN w ramach naszej współpracy biznesowej” – deklaruje Abdessalem Ben Ayed, dyrektor generalny Mecatech, będącej spółką matką LTM – “To partnerstwo umożliwi nam doskonałe współdziałanie. Będzie to dla nas okazja do wykorzystania sił sprzedażowych NTN Europe i jej doświadczenia jako japońskiego producenta OEM z myślą o rozwoju naszych zakładów produkcyjnych”

W ramach wzajemnej współpracy powstać ma gama ponad 800 nowych referencji amortyzatorów gazowych, które mają stanowić uzupełnienie zestawów elementów zawieszenia marki SNR. Technologia, na której skupił się producent części, ma stanowić gwarancję jakości i ułatwiać montaż mechanikom, gwarantując jednocześnie maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa kierowcom. Gama została zaprojektowana tak, aby spełnić wszystkie wymagania regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i pokryć zapotrzebowanie ponad 80% pojazdów zarejestrowanych w całej Europie.

Źródło: NTN Europe

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).