NTK Vehicle Electronics poszerza portfolio o nowe czujniki EDPS | MOTOFAKTOR

NTK Vehicle Electronics poszerza portfolio o nowe czujniki EDPS

person Redakcja 12/06/2023

Niterra ogłasza wprowadzenie na rynek nowej gamy czujników ciśnienia spalin i ciśnienia różnicowego (EDPS), co uzupełnia portfolio produktów przeciwdziałających zanieczyszczeniom środowiska.

 

Czujniki EDPS odgrywają znaczącą rolę w optymalizacji pracy silnika. Ich zadaniem jest przekazywanie sterownikom silnika (ECU) niezbędnych informacji dotyczących ciśnienia spalin i poziomu napełnienia filtra cząstek stałych (DPF). Oferta czujników EDPS marki NTK Vehicle Electronics obejmuje czujniki różnicy ciśnień (DPS), czujniki ciśnienia spalin (EPS) i czujniki wysokiego ciśnienia (HPS). Zapewnia to kompleksowe pokrycie oferty. Ponadto czujniki te mogą być montowane w różnych miejscach w pojeździe.

 

Czujnik DPS mierzy spadek ciśnienia pomiędzy dwoma miejscami w schemacie przepływu. Montuje się go w różnych miejscach kolektora wydechowego (przed lub za filtrem DPF, przed/za katalizatorem, przed/za turbosprężarką bądź przed/za chłodnicą zaworu recyrkulacji spalin (chłodnicą EGR). W jednym miejscu reguluje on recyrkulację gazów pod niskim ciśnieniem, w innym z kolei monitoruje działanie filtra DPF, jednocześnie zgłaszając stan jego zapełnienia do ECU.

 

Czyjnik DPS od NTK Vehicle Electronics
Czujnik DPS od NTK Vehicle Electronics, Fot. Niterra

 

Czujnik EPS dokonuje pomiaru ciśnienia i przekazuje tę informację do ECU. Może być montowany w różnych miejscach w układzie wydechowym, na przykład przed filtrem DPF, przed lub za turbosprężarką.

 

Czujnik EPS od NTK Vehicle Electronics
Czujnik EPS od NTK Vehicle Electronics, Fot. Niterra

 

Czujnik HPS mierzy przeciwciśnienie gazów spalinowych. Montuje się go przed filtrem DPF, przed turbosprężarką, za turbosprężarką lub za chłodnicą EGR. Informacje te są przesyłane do ECU, który wykorzystuje je do monitorowania i ochrony zespołu turbosprężarki. Monitorowanie ciśnienia wyjściowego zapobiega uszkodzeniu kolektora wydechowego przez przeciwciśnienie. W przypadku zaworów EGR i chłodnic EGR informacje te są również wykorzystywane do dostosowania i sterowania szybkością recyrkulacji spalin – co jest ważne z punktu widzenia przestrzegania norm emisji.

 

Czujnik HPS od NTK Vehicle Electronics
Czujnik HPS od NTK Vehicle Electronics, Fot. Niterra

 

Dzięki dopasowaniu do 62% obecnych na rynku pojazdów (łącznie 87 milionów samochodów), NTK Vehicle Electronics jest obecnie liderem na rynku czujników EDPS wśród marek premium. Dotyczy to 42,3 miliona pojazdów w Europie Środkowej, 36,8 miliona pojazdów w Europie Zachodniej i 7,6 miliona pojazdów na Bliskim Wschodzie i w Afryce Wschodniej.

 

Nasze portfolio wysokiej jakości czujników marki NTK Vehicle Electronics zostało teraz pozszerzone o nową gamę czujników EDPS – mówi Frank Massia, Dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA, Niterra EMEA GmbH – Wprowadzenie tych produktów zapewnia naszym partnerom handlowym i operatorom warsztatów jeszcze większe możliwości sprzedaży dzięki ich wysokiej tych czujników jakości oraz dopasowaniu do dużej ilości pojazdów.

 

Z uwagi na to, że czujniki EDPS stają się coraz powszechniejsze w nowszych pojazdach wszystkich marek, oczekiwany jest wyraźny wzrost rynku w następnych latach. To z kolei umożliwi redukcję emisji spalin z pojazdów. Co więcej, mimo że stosowanie czujników EDPS jest obecnie bardziej rozpowszechnione w pojazdach z silnikami Diesla, w nadchodzących latach ma nastąpić znaczący wzrost ich obecności na rynku silników benzynowych.

 

Marka NTK Vehicle Electronics zapewnia usługi najwyższej jakości oraz lokalną sieć dystrybucji, która umożliwia klientom korzystanie z konkurencyjnej oferty. Nowej linii czujników EDPS, która jest już w sprzedaży, towarzyszy wsparcie techniczne w postaci publikacji w katalogu TecDoc, w wyszukiwarce produktów na internetowej oraz filmu instruktażowego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ngkntk.com.

 

Artykuł sponsorowany przez Niterra

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).