Nowy lakier Axalty dla bolidu Mercedesa | MOTOFAKTOR

Nowy lakier Axalty dla bolidu Mercedesa

person Adrian Januszkiewicz 4/04/2019

Axalta specjalnie dla zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport, opracowała nową, luksusową, perłową zieleń Petronas.

Nowy kolor jest wyraźnie widoczny w liniach biegnących wzdłuż całego nadwozia – od przedniego skrzydła po tył – bolidów Mercedes-AMG F1 W10 EQ Power+. Każda linia składa się z dwóch warstw nowej zieleni Petronas po obu stronach jasnego, białego paska. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie zarówno na torze, jak i poza nim.

Chcieliśmy, żeby zieleń Petronas wyglądała w telewizji oszałamiająco, niezależnie od ujęcia, nawet z helikoptera filmującego wyścig. Musiał to być jednocześnie lakier równie zaawansowany technologicznie, trwały i łatwy w użyciu co pozostałe produkty z oferty Axalta, z których korzystaliśmy przez ostatnie 5 lat. Andrew Moody Head of Paint and Graphics w zespole Mercedes-AMG Petronas Motorsport, kierujący lakiernią stajni w angielskim Brackley

Jako oficjalny dostawca zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport Axalta – za pośrednictwem Spies Hecker, swojej marki renowacyjnej premium – dostarcza zaawansowane technologicznie lakiery zdobiące dotychczasowe zwycięskie bolidy srebrnych strzał, jak również tegoroczne modele Mercedes-AMG F1 W10 EQ Power+.

Zaangażowanie firmy Axalty w Formułę 1 to owoc kilkudziesięciu, pełnych sukcesów lat w branży sportów motorowych w USA, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. I choć stworzenie nowego koloru nie jest łatwe – trzeba wziąć pod uwagę stopień skomplikowania szaty graficznej bolidu, różne procesy lakiernicze oraz wymagania techniczne i precyzję pracy – jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że udało się zaspokoić wszystkie wymagania zespołu. Wade Robinson Axalta’s Director of Motorsports

 

W toku prac nad nową zielenią Petronas, które trwały od lipca do listopada 2018 r., powstało 30 różnych próbek zieleni. Z nich ostatecznie wybrano jeden wariant – niedostępny w sprzedaży.

Dzięki współpracy z zespołami wyścigowymi jesteśmy w stanie prezentować nasze zaawansowane technologie i innowacyjne produkty, przy okazji jeszcze bardziej angażując się w różnego rodzaju serie, w tym NASCAR, WEC czy Formula Student. Wade Robinson

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).