Nowy dyrektor zarządzający fabryki Hankook na Węgrzech | MOTOFAKTOR

Nowy dyrektor zarządzający fabryki Hankook na Węgrzech

Hankook Tire powołał Hyunga Yun Kima na stanowisko dyrektora zarządzającego w europejskiej fabryce firmy na Węgrzech.

Hyung Yun Kim

Kim uzyskał tytuł magistra chemii na Uniwersytecie Inha w Korei, a następnie, na tej samej uczelni, tytuł magistra chemii fizycznej. W firmie Hankook pracuje od 1991 roku i od tego czasu pełnił w niej różne funkcje menedżerskie, zdobywając bogatą wiedzę i doświadczenie. Poprzednią jego funkcją było zarządzanie Działem Planowania Produkcji w światowej globalnej siedzibie Hankook Tire w Korei.

 

Kim z przyjemnością przejmuje odpowiedzialność za kierowanie europejskim zakładem firmy, którego zdolność produkcyjna wynosi 19 milionów opon rocznie i który zatrudnia 3000 pracowników, dzięki czemu uważa się go za kluczowy dla działalności Hankooka w Europie. Od czasu położenia kamienia węgielnego pod budowę fabryki w lipcu 2006 r., była ona stale rozbudowywana i modernizowana, co stanowiło łączną inwestycję w wysokości około 900 mln euro. Celem Kima jest utrzymanie wysokich standardów wyznaczonych przez jego poprzedników oraz dalsze wzmacnianie pozycji Hankooka na rynku europejskim dzięki wprowadzaniu innowacji technologicznych i rozbudowie portfolio produktów premium.

Witamy Kima na jego nowym stanowisku w Europie. Europejska fabryka Hankook jest sercem naszej firmy na tym kontynencie i od momentu rozpoczęcia produkcji w 2007 roku zajmuje ważne miejsce w historii naszego sukcesu. Dzięki swojej obszernej wiedzy technologicznej i wieloletniemu doświadczeniu biznesowemu, nasz nowy dyrektor zarządzający fabryki będzie kontynuował pracę nad naszym sukcesem, mając drogę utorowaną przez jego poprzedników, mając przy boku naszych dumnych pracowników.

prezes Hankook Tire Europe - Sanghoon Lee

Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu fabryki Hankooka na Węgrzech, gdyż jestem przekonany, iż zakład ten w dużej mierze przyczynia się do globalnego sukcesu firmy. Moim najważniejszym celem jest dalsze wzmacnianie roli zakładu w Rácalmás jako fabryki firmy w Europie. Widzę dla niej świetlaną przyszłość i nie mogę się doczekać odkrywania możliwości dla branży motoryzacyjnej.

- Hyung Yun Kim

 

Seong Hak Hwang, którego zastąpi Kim, z powodzeniem zarządzał europejskim zakładem Hankooka podczas pełnienia funkcji dyrektora zarządzającego Hankook Tire Rácalmás. Dzięki jego merytorycznej wiedzy i staraniom zakład działa w pełni swych możliwości produkcyjnych pomimo problemów wywołanych pandemią koronawirusa.

 

Pod jego kierownictwem nawiązano szereg poważnych kooperacji w zakresie oryginalnego wyposażenia (OE), a dzięki jego wysiłkom węgierski zakład dostarcza obecnie na rynek niemal 900 wariantów wielkości i modeli opon, w tym dla producentów popularnych marek i tych klasy premium, takich jak Audi, BMW, FIAT, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche i Volkswagen Group, w tym VW, Skoda i SEAT.

 

Źródło: Hankook Tire

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).