Nowy DAF XF 450 z tytułem „Green Truck 2023” | MOTOFAKTOR

Nowy DAF XF 450 z tytułem „Green Truck 2023”

Ciągnik siodłowy DAF XF 450 nowej generacji został nagrodzony tytułem „Green Truck 2023” przez czasopisma branżowe „VerkehrsRundschau” i „Trucker”.
7/06/2023

 

Logo nagrody "Green Truck 2023"Każdego roku czasopisma „VerkehrsRundschau” i „Trucker” przeprowadzają kompleksowe testy porównawcze ciągników siodłowych wszystkich wiodących marek. Główny nacisk pomiarów kładzie się na zużycie paliwa, co przekłada się bezpośrednio na emisję CO2. Ponadto przy przyznawaniu tytułu „Green Truck 2023” uwzględniono zużycie płynu AdBlue i średnią prędkość osiągniętą podczas testu.

 

Pojazd DAF XF nowej generacji z silnikiem PACCAR MX-11 o mocy 330 kW/450 KM wyprzedził konkurencję na rozległej niemieckiej trasie testowej dzięki bardzo niskiemu zużyciu paliwa na poziomie 21,26 l/100 km, co odpowiada 675 gramom CO2 na kilometr. Z kolei zapotrzebowanie na AdBlue wyniosło zaledwie 1,32 l/100 km. Warto podkreślić, że testowany XF pokonał trasę ze średnią prędkością – 80,06 km/h.

 

Firma DAF zyskała przewagę nad konkurencją dzięki temu, że do tej pory jako jedyny producent wdrożyła nowe przepisy dotyczące wymiarów pojazdów ciężarowych w Europie — wyjaśnia Jan Burgdorf, kierownik działu testów i technologii w czasopismach „VerkehrsRundschau” i „TRUCKER” – Nowe zasady pozwalają na wydłużenie przodu pojazdu w celu uzyskania optymalnej aerodynamiki, co pozwala jeszcze bardziej ograniczyć wiodące w swojej klasie zużycie paliwa przez pojazdy DAF.

 

Zdobycie przez model XF 450 nowej generacji tytułu „Green Truck 2023” jest fantastycznym osiągnięciem i wyrazem uznania dla ciężkiej pracy wykonanej przez cały zespół DAF-a. Nasze pojazdy ciężarowe nowej generacji nie tylko wyznaczają nowe standardy w zakresie oszczędności paliwa, ale także zapewniają najwyższy na rynku poziom bezpieczeństwa i komfortu kierowcy — dzięki temu są to najlepsze ciężarówki zarówno dla kierowcy, jak i właściciela. Nagroda „Green Truck Award” to dowód na to, że DAF jest również prawdziwym liderem w dziedzinie ochrony środowiska – dodaje Patrick Dean, członek zarządu i główny inżynier firmy DAF.

 

Źródło: DAF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).