Nowy biofunkcjonalny filtr kabinowy Meyle-Original | MOTOFAKTOR

Nowy biofunkcjonalny filtr kabinowy Meyle-Original

Dodatkowa warstwa filtracyjna wzbogacona jonami srebra w nowym filtrze kabinowym Meyle-Original ma działanie antybakteryjnie, a tym samym zapewnia czyste powietrze w samochodzie.

Specjalna warstwa w nowym biofunkcjonalnym filtrze kabinowym Meyle-Original zapewnia, że kierowca i pasażerowie są chronieni nie tylko przed kurzem, pyłkami, sadzą i gazami, ale także przed przedostaniem się bakterii do kabiny. Działanie grzybobójcze warstwy jonów srebra zapobiega również powstawaniu grzybów, które dostają się do dróg oddechowych pasażerów i mogą wywoływać reakcje alergiczne.

 

Nowy filtr kabinowy składa się z czterech warstw, które oczyszczają powietrze, zanim wpłynie ono do wnętrza pojazdu:

 

  1. Warstwa biofunkcjonalna: ma działanie antybakteryjne i zapobiega zagrzybieniu.
  2. Warstwa węgla aktywnego: filtruje szkodliwe gazy, a także ozon (O3), dwutlenek siarki (SO2) i tlenki azotu (NOx).
  3. Podłoże z włókniny: podstawa dla warstwy węgla aktywnego i warstwy biofunkcyjnej.
  4. Warstwa filtra cząstek stałych: usuwa z powietrza kurz, pyłki, sadzę i zanieczyszczenia.

 

Stosowanie tego specjalnego filtra z funkcją antybakteryjną przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza w przypadku alergików: alergie, łzawienie i kichanie przeszkadzają kierowcom oraz pasażerom, a w krytycznych sytuacjach mogą zabrać cenne sekundy. Dlatego też warsztaty powinny uczulać szczególnie alergików na konieczność terminowej wymiany filtrów, ponieważ materiał filtracyjny o działaniu antybakteryjnym i grzybobójczym przyczynia się do zapewnienia jazdy bez takich dolegliwości.

Wymiana filtra dwa razy w roku

Meyle zaleca wymianę filtra co 15 000 kilometrów, nie rzadziej niż dwa razy w roku. Ponieważ z czasem w filtrze osadzają się drobne cząstki pyłu, sadza, pyłki kwiatów, a także owady i wskutek tego spada jego skuteczność. W zanieczyszczonym filtrze cząstki zanieczyszczeń reagują z wilgocią zawartą w powietrzu znajdującym się w kabinie pojazdu. Skutek: zaparowane szyby i nieprzyjemne zapachy, a dodatkowo działanie alergenów i bakterii, które przedostają się do pojazdu wskutek spadku skuteczności filtracji. Wilgotne powietrze sprzyja powstawaniu bakterii i pleśni zwłaszcza jesienią i zimą. Dzięki wczesnej informacji warsztaty mogą zwiększyć zaufanie klientów.

 

Nowy biofunkcjonalny filtr kabinowy Meyle-Original został zaprezentowany na targach Automechanika 2018 i jest już dostępny.

 

Dystrybutorami części MeyleMeyle-HDMeyle-Original i Meyle-PD są Auto Partner S.A. oraz Inter Cars.

 

Źródło: Meyle

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).