Nowy biofunkcjonalny filtr kabinowy Meyle-Original | MOTOFAKTOR

Nowy biofunkcjonalny filtr kabinowy Meyle-Original

person Adrian Januszkiewicz 20/02/2019

Dodatkowa warstwa filtracyjna wzbogacona jonami srebra w nowym filtrze kabinowym Meyle-Original ma działanie antybakteryjnie, a tym samym zapewnia czyste powietrze w samochodzie.

Specjalna warstwa w nowym biofunkcjonalnym filtrze kabinowym Meyle-Original zapewnia, że kierowca i pasażerowie są chronieni nie tylko przed kurzem, pyłkami, sadzą i gazami, ale także przed przedostaniem się bakterii do kabiny. Działanie grzybobójcze warstwy jonów srebra zapobiega również powstawaniu grzybów, które dostają się do dróg oddechowych pasażerów i mogą wywoływać reakcje alergiczne.

 

Nowy filtr kabinowy składa się z czterech warstw, które oczyszczają powietrze, zanim wpłynie ono do wnętrza pojazdu:

 

  1. Warstwa biofunkcjonalna: ma działanie antybakteryjne i zapobiega zagrzybieniu.
  2. Warstwa węgla aktywnego: filtruje szkodliwe gazy, a także ozon (O3), dwutlenek siarki (SO2) i tlenki azotu (NOx).
  3. Podłoże z włókniny: podstawa dla warstwy węgla aktywnego i warstwy biofunkcyjnej.
  4. Warstwa filtra cząstek stałych: usuwa z powietrza kurz, pyłki, sadzę i zanieczyszczenia.

 

Stosowanie tego specjalnego filtra z funkcją antybakteryjną przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza w przypadku alergików: alergie, łzawienie i kichanie przeszkadzają kierowcom oraz pasażerom, a w krytycznych sytuacjach mogą zabrać cenne sekundy. Dlatego też warsztaty powinny uczulać szczególnie alergików na konieczność terminowej wymiany filtrów, ponieważ materiał filtracyjny o działaniu antybakteryjnym i grzybobójczym przyczynia się do zapewnienia jazdy bez takich dolegliwości.

Wymiana filtra dwa razy w roku

Meyle zaleca wymianę filtra co 15 000 kilometrów, nie rzadziej niż dwa razy w roku. Ponieważ z czasem w filtrze osadzają się drobne cząstki pyłu, sadza, pyłki kwiatów, a także owady i wskutek tego spada jego skuteczność. W zanieczyszczonym filtrze cząstki zanieczyszczeń reagują z wilgocią zawartą w powietrzu znajdującym się w kabinie pojazdu. Skutek: zaparowane szyby i nieprzyjemne zapachy, a dodatkowo działanie alergenów i bakterii, które przedostają się do pojazdu wskutek spadku skuteczności filtracji. Wilgotne powietrze sprzyja powstawaniu bakterii i pleśni zwłaszcza jesienią i zimą. Dzięki wczesnej informacji warsztaty mogą zwiększyć zaufanie klientów.

 

Nowy biofunkcjonalny filtr kabinowy Meyle-Original został zaprezentowany na targach Automechanika 2018 i jest już dostępny.

 

Dystrybutorami części MeyleMeyle-HDMeyle-Original i Meyle-PD są Auto Partner S.A. oraz Inter Cars.

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).