Nowe funkcje wyszukiwania w katalogu ProfiAuto | MOTOFAKTOR

Nowe funkcje wyszukiwania w katalogu ProfiAuto

person Adrian Januszkiewicz 30/03/2020

W katalogu ProfiAuto użytkownicy zyskali nowe opcje wyszukiwania produktów. Części i produkty można znaleźć m.in. po frazie lub elemencie nazwy.

Wybór konkretnych towarów ma być teraz jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom i precyzyjny.

Nowości w wyszukiwarce części

Przedstawiciele branży potrzebują nowoczesnych, na bieżąco rozwijanych narzędzi katalogowych, które pozwolą im szybko i precyzyjnie zidentyfikować niezbędne elementy. W katalogu ProfiAuto dostępna jest teraz rozbudowana opcja wyszukiwania tekstowego. Dzięki niej użytkownik otrzyma wyniki nie tylko po wpisaniu nazwy ProfiBiznes lub TecDoc interesującego go produktu, ale też jej części. Pomoże to szybko odnaleźć konkretne produkty w bardzo szerokim asortymencie. Mikołaj Gładki kierownik pionu danych katalogowych Moto-Profil

 

Dzięki zmianom wprowadzonym w katalogu ProfiAuto wystarczy wpisać jeden z elementów nazwy, referencji czy nawet jeden z parametrów. Specjalny algorytm powinien przeszukać obszerną bazę danych, wyświetlając listę kategorii, w których odnalezione zostały wpisane frazy.

 

Takie rozwiązanie ma pozwalać także na znalezienie w wyszukiwarce nazw standaryzowanych TecAlliance. To szczególnie ważne dla użytkowników zagranicznych, którzy mogą wpisywać zapytania w swoich ojczystych językach.

 

Jak podkreślają specjaliści, w przypadku tak rozbudowanych projektów jak katalog ProfiAuto, kluczowe jest bieżące dostosowywanie mechanizmów wyszukiwania. Wyzwaniem jest przede wszystkim liczba kategorii, do których przyporządkowane są poszczególne części.

 

Rozwiązanie ma stanowić uzupełnianie standardowych nazw towarów o nazwy i opisy szczegółowe, nadawane m.in. przez product managerów poszczególnych firm i doskonalenie możliwości ich przeszukiwania.

Z katalogu ProfiAuto korzysta dziennie 15 tys. użytkowników, wykonujących ponad 135 tys. wyszukiwań różnego rodzaju. Uważnie wsłuchujemy się w opinie naszych użytkowników i na bieżąco doskonalimy funkcjonalności. W branży motoryzacyjnej szczególnie ważne jest poprawne sortowanie wyników i precyzja wyszukiwania. Wprowadzone rozwiązania to nowa jakość, wyjście naprzeciw użytkownikom i potrzebom rynkowym. Chcemy, aby przeszukiwanie naszych zasobów było jak najbardziej intuicyjne i przejrzyste nawet dla osób, które nie są biegłe w obsłudze systemów komputerowych. Mikołaj Gładki

 

Źródło: Moto-Profil

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).