Nowatorski motocykl elektryczny w kolorze roku Axalta | MOTOFAKTOR

Nowatorski motocykl elektryczny w kolorze roku Axalta

Zespół Wolfast Uniovi zdecydował się zastosować Electrolight, Samochodowy Kolor Roku 2021 Axalta na swoim elektrycznym motocyklu prototypowym.

Zespół Wolfast Uniovi z Uniwersytetu w Oviedo (Hiszpania) opracowując swój nowatorski elektryczny motocykl prototypowy na potrzeby konkursu VI MotoStudent International Competition zdecydował się wykorzystać malowanie promowane w tym roku przez firmę Axalta. Po raz pierwszy rywalizuje on w kategorii MotoStudent Electric, w której studenci opracowują, projektują i konstruują motocykle o napędzie w 100% elektrycznym.

To nie przypadek, że ta utalentowana grupa studentów inżynierii wybrała ElectroLight jako kolor ich pierwszego elektrycznego motocykla. Powstał on z myślą o przyszłym rozwoju technologicznym i pojazdach autonomicznych. Wyróżnia się zarówno pod względem trendów rynkowych, jak i technologii. Z przyjemnością dostarczyliśmy studentom najnowszy lakier wodorozcieńczalny w Samochodowym Kolorze Roku 2021 do tego nowatorskiego e-motocykla.

Axalta OEM Colour Designer na Europę, Bliski Wschód i Afrykę - Elke Dirks

 

Axalta od sześciu lat dostarcza lakiery oraz wsparcie techniczne zespołom inżynieryjnym Uniwersytetu w Oviedo. W tym roku elektryczny motocykl został polakierowany wysokiej jakości produktami Standox, globalnej marki renowacyjnej firmy Axalta. W ramach konkursu MotoStudent International Competition zespoły tworzą prototypowe motocykle w jednej z dwóch kategorii: MotoStudent Petrol (benzynowe) i MotoStudent Electric (elektryczne).

 

Wspieranie studentów i ich ambicji wyścigowych to tylko jeden ze sposobów, w jaki Axalta pomaga studentom tworzyć nowatorskie projekty oraz wykorzystywać nowo nabyte umiejętności do rozwoju innowacyjnych rozwiązań technicznych, naukowych i inżynieryjnych. W ramach programu Axalta Bright Futures firma nawiązuje długofalową współpracę ze studentami, aby zachęcać ich do zgłębiania przedmiotów ścisłych i technicznych.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni firmie Axalta za współpracę. Do realizacji tak złożonego projektu studenci potrzebują dostępu do nowatorskich rozwiązań, specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, którymi dysponuje Axalta. ElectroLight to kolor wprost idealny dla nas! Jest unikalny i wyjątkowy – co jest dla nas ważne, ale również został zaprojektowany z myślą o technologii detekcji pojazdów. A nam zależało na testowaniu nowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo jazdy motocyklem.

profesor na Uniwersytecie w Oviedo i dyrektor zespołu - Álvaro Noriega González

Finał konkursu MotoStudent International Competition odbędzie się w dniach 15–18 lipca 2021 r. na torze MotorLand Aragón Circuit w Hiszpanii.

 

Źródło: Axalta

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).