Nowa metoda kontroli pojazdów na Słowacji

Nowa metoda kontroli pojazdów na Słowacji

Wyciąłeś filtr DPF? - na Słowacji wykryją to zdalnie. Organizacja The Real Urban Emissions (TRUE) Initiative testuje tam radiowozy wyposażone w zdalne analizatory spalin.

The Real Urban Emissions (TRUE) Initiative opracowała prototyp analizatora spalin, który działa w ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Aby dokonać kontroli emisji spalin, pojazd wyposażony w urządzenie, porusza się za kontrolowanym pojazdem i zdalnie wychwytuje nieprawidłowości. System jest na razie testowany na Słowacji.

zdalny analizator spalinTechnika bezdotykowa pozwala na ocenę emisji poszczególnych pojazdów w dłuższym okresie czasu. System testowany przez TRUE łączy szereg technologii i przyrządy do pomiaru gazów spalinowych firm Airyx, TUG i AVL DiTest Counter, tworząc nowatorskie „laboratorium drogowe”.

W ramach kampanii organizacja chce zebrać dane dotyczące ponad 1000 pojazdów lekkich i ciężkich w miastach na terenie całej Słowacji, mierząc poziomy tlenku azotu (NO), dwutlenku azotu (NO2), sadzy (BC), cząstek stałych (PN) i dwutlenek węgla (CO2). Dane te umożliwią identyfikację poszczególnych pojazdów wysokoemisyjnych.

zdalny analizator spalin

Celem projektu jest przeprowadzenie pierwszej na Słowacji kampanii monitorowania emisji pojazdów w świecie rzeczywistym oraz wsparcie oceny skuteczności istniejących lokalnych i ogólnoeuropejskich polityk związanych z praktykami ingerencji w systemy pojazdami (np. usuwanie filtra DPF), okresową przydatnością do ruchu drogowego i kontrolami drogowymi.

W ramach inicjatywy TRUE zorganizowano pilotażowy pokaz  z udziałem słowackiej policji i ekspertów w dziedzinie diagnostyki pojazdów. Demonstracja skupiała się przede wszystkim na wykrywaniu dowodów manipulacji w pojazdach ciężkich, ujawniając liczne przypadki stosowania urządzeń zakłócających działanie układu oczyszczania spalin.

 

Źródło: TRUE

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).