Nowa generacja żarówek Osram Night Breaker Laser | MOTOFAKTOR

Nowa generacja żarówek Osram Night Breaker Laser

person Adrian Januszkiewicz 25/09/2018

Efektem ostatnich prac firmy Osram jest najnowsza linia produktów Night Breaker o jeszcze lepszych parametrach.

Nowa generacja żarówek Osram Night Breaker Laser to najbardziej innowacyjna linia w portfolio producenta, przeznaczona dla kierowców poszukujących maksymalnej ilości światła na drodze. Firma Osram wprowadziła szereg ulepszeń i zmian technicznych w konstrukcji żarówek. Night Breaker Laser nowej generacji wytwarza nawet do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z wymogami normy, a wiązka światła oświetla drogę nawet do 150 m przed samochodem. Żarówki lepiej oświetlają drogę w konkretnych punktach, czyli 50 m i 75 m z prawej strony na poboczu oraz 50 m przed samochodem. Obszar pomiędzy tymi punktami jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Takie parametry w parze z bielszą barwą światła (do 20%) zapewniają lepszą widoczność i umożliwiają kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. Night Breaker Laser są zgodne z przepisami, które ściśle określają m.in. dopuszczalną temperaturę barwową. Można je kupić w typach H1, H3, H4, H7, H8, H11, HB3 i HB4.

 

Należy pamiętać, że żarówki halogenowe 12 V wytwarzające jaśniejsze światło są zdecydowanie bardziej wrażliwe, a ich trwałość jest krótsza niż ich odpowiedników np.: w wersji Original. Dlatego do portfolio Night Breaker dołączyły także nowe żarówki Night Breaker Silver, które zapewniają do 100% jaśniejsze światło i oświetlają drogę nawet do 130 m. Dostępne w typach H1, H4, H7 i H11 mają stanowić doskonałe rozwiązanie dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – czyli żarówek wytwarzających więcej światła, ale nie aż tak wrażliwych na warunki pracy.

 

Dla posiadaczy reflektorów ksenonowych firma Osram także przygotowała nowości. W ofercie pojawiły się lampy Xenarc Night Breaker Laser, które generują do 200% jaśniejsze światło o zasięgu nawet do 250 m. Dzięki temu kierowca szybciej zauważy przeszkodę na drodze czy idącego poboczem pieszego, co da mu więcej czasu na reakcję. Dodatkową zaletą nowych lamp jest barwa światła, do 20% bielsza, dzięki której światło jest mniej męczące dla oczu, a pasy na jezdni, ludzie idący poboczem, znaki i inne przedmioty lepiej widoczne. Nowa rodzina palników ksenonowych Xenarc Night Breaker Laser jest dostępna w czterech typach – D1S, D2S, D3S i D4S.

 

Produkty linii Night Breaker produkowane są w Niemczech i Stanach Zjednoczonych z dbałością o jakość i parametry.

 

Wraz z wprowadzeniem nowej linii na rynek, firma Osram uruchomiła specjalną promocję „Pokonaj noc”, w której wygrać można m.in. kurs bezpiecznej jazdy, iPhone 8, bony paliwowe i akcesoria motoryzacyjne. Nawet jeśli ktoś nie będzie miał szczęścia, też wygrywa – lepsze oświetlenie drogi. W konkursie jest do wygrania aż 138 nagród, by mieć szansę na ich zdobycie wystarczy kupić żarówki halogenowe lub lampy ksenonowe Night Breaker Laser. Promocja potrwa do 15.12.2018 r, a jej szczegóły dostępne są na stronie: www.pokonajnoc.pl.

 

Źródło: Osram

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).