Northvolt znów zainwestuje w Gdańsku | MOTOFAKTOR

Northvolt znów zainwestuje w Gdańsku

Northvolt zdecydował, że utworzy w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowym w zakresie usług IT.

Northvolt szybko się rozwija i aktualnie zatrudnia 5 500 pracowników. Znaczna część ekspansji i wzrostu zatrudnienia szwedzkiej firmy ma mieć miejsce w Europie, gdzie produkowane są już ogniwa bateryjne w pierwszej gigafabryce w Szwecji. Trwają też prace nad budową kolejnego zakładu produkcyjnego o podobnej skali w Niemczech i przygotowania do realizacji inwestycji w Kanadzie.

„Z ogromną satysfakcją ogłaszam kolejny krok milowy w rozwoju działalności Northvolt w Polsce. Dotychczasowe doświadczenia związane z funkcjonowaniem firmy w Gdańsku udowodniły, że jest to dobre miejsce do inwestowania, przede wszystkim dzięki możliwości zatrudnienia utalentowanych i zaangażowanych pracownikуw, którzy mieszkają w regionie” – mówi Robert Chryc-Gawrychowski, prezes polskiej spółki Northvolt.

Centrum Skalowania Biznesu Northvolt (Northvolt Global Scaling Services) ma być odpowiedzią na szybkie tempo wzrostu oraz na potrzebę poszukiwania zrównoważonych rozwiązań zapewniających rozwój i efektywność firmy.

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Fot. Renata Dąbrowska/renatadabrowska.com
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Fot. Renata Dąbrowska/renatadabrowska.com

„Szybki rozwój Northvoltu w naszym regionie świadczy o stworzeniu dobrych warunków do rozwoju dla światowego biznesu z różnych branż. Doceniam, że dzięki rozbudowie obecnych operacji Northvolt o nowoczesne centrum R&D i SSC Pomorze stanie się jeszcze ważniejszą lokalizacją na globalnej mapie naszego inwestora” — powiedział Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Rolą nowego centrum ma być wsparcie całej firmy Northvolt w takich obszarach, jak: finanse i księgowość, zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi IT oraz HR, co ma usprawnić funkcjonowanie oraz zrównoważony rozwój.

„Nasze ambicje związane z Northvolt Global Scaling Services wykraczają daleko poza standardy Centrum Usług Wspólnych. Będziemy odgrywać kluczową rolę w realizacji aspiracji rozwojowych Northvolt. Staniemy się centrum tworzenia wartości dzięki wydajnemu świadczeniu usług i najnowocześniejszemu zarządzaniu procesami” – dodaje Alexander Streif, wiceprezes ds. doskonałości łańcucha dostaw i skalowania biznesu w Northvolt.

Northvolt poinformował, że rekrutacja do Centrum Skalowania Biznesu już się rozpoczęła, a do końca 2024 roku ma zostać zatrudnionych około 90 osób.

Źródło: Northvolt

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).